Circle sa dostal pod lupu SEC

od Martin Tkáč

Circle uviedol, že na novom vyšetrovaní „plne spolupracuje“ so SEC. Predtým informoval, že dostal „čiastkové vyšetrovanie“ od divízie presadzovania práva SEC.

Americká finančná komisia chce, aby spoločnosť poskytla „dokumenty a informácie týkajúce sa niektorých našich zdrojov, zákazníckych programov a operácií“.

Circle pod lupou SEC

„Pri ich vyšetrovaní plne spolupracujeme,“ povedal Circle. Dokument však nešpecifikuje, na čo sa zameriava SEC.

Stojí však za to pozrieť sa na to, čo sa stalo predtým. Možno nám to pomôže zodpovedať si otázku, čo sa presne deje. „Hrozba“ prišla mesiac po tom, čo spoločnosť Circle začala uvádzať na trh svoj prvý produkt s vysokým výnosom Circle Yield.

To evokuje asociácie so situáciou výmeny Coinbase. Ten spustil program pôžičiek, ktorý podľa SEC predstavoval mnoho nebezpečenstiev.

Je možné, že SEC má v úmysle bližšie sa pozrieť na produkty, ktoré chcú obe spoločnosti ponúkať.

Nejde o prvý zverejnený stret spoločnosti s SEC, ktorá sa mimochodom pripravuje na vstup na burzu. Spoločnosť Circle napríklad v auguste uviedla, že súhlasila so zaplatením 10 miliónov dolárov pre SEC. Ide o poplatok súvisiaci so skutočnosťou, že jej dcérska spoločnosť Poloniex fungovala ako neregistrovaná burza digitálnych aktív.

Gigant z trhu s kryptomenami chce vstúpiť na burzu

Opatrenia SEC by teraz mohli mať významný vplyv na Circle. Podľa oficiálneho oznámenia spoločnosť teraz uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Concord Acquisition Corp, verejne obchodovanou spoločnosťou na špeciálne účely akvizície (SPAC) s viac ako 276 miliónmi dolárov v investičných fondoch.

Po dokončení transakcie bude hodnota Circle až 4,5 miliardy dolárov. Všetci existujúci akcionári Circle budú naďalej vlastniť 86% spoločnosti a svoju pozíciu si udrží spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Jeremy Allaire.

Hneď ako bude dohoda dokončená, nová holdingová spoločnosť získa spoločnosti Concord a Circle a stane sa verejne obchodovanou spoločnosťou, ktorá bude kótovaná na NYSE pod symbolom „CRCL“. Generálny riaditeľ spoločnosti Concord Bob Diamond v komentári k partnerstvu uviedol:

Circle je skutočným priekopníkom dôveryhodných digitálnych mien, čím ďalej tým dôležitejšou súčasťou globálneho finančného systému.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár