Čínsky zákaz ešte viac posilnil bitcoin

od Martin Tkáč

Informátor CIA Edward Snowden sa pripojil k zoznamu ľudí, ktorí veria, že zákaz kryptomeny v Číne prospeje pôvodnej kryptomene. Nedávno tiež písal o cene BTC, ktorá od jeho poslednej prognózy stúpla 10-násobne.

Zákaz v Číne je dobrý pre bitcoiny

Čína je proti priemyslu s kryptomenami takmer desaťročie. K téme sa však dostali skutočne až tento rok. V máji začala stredná ríša opäť zasahovať proti priemyslu. Tentoraz sa zameral aj na baníkov, ktorí museli skončiť alebo sa presťahovať do iných, priateľskejších jurisdikcií.

V septembri čínska centrálna banka taktiež zakázala všetkým miestnym inštitúciám spolupracovať s akýmikoľvek subjektmi v odvetví digitálnych aktív. Ako sa dalo očakávať, tieto udalosti viedli ku krátkodobému poklesu cien BTC a zvyšku trhu.

V tejto záležitosti sa teraz ujal slova Edward Snowden, azda najznámejší informátor našej generácie. V príspevku na Twitteri napísal, že čínske zákazy „urobia bitcoin silnejším“.

Niekedy si na to spomeniem a premýšľam, koľko ľudí si vtedy kúpilo #bitcoin.

Je to asi 10 -krát, pretože napriek koordinovanej globálnej kampani vlád s cieľom podkopať porozumenie verejnosti – a podporu – kryptomene.

Čína to dokonca zakázala, ale bitcoin to len posilnilo.

Snowden hovoril aj o pohyboch cien pôvodnej kryptomeny. Keď sa BTC vlani v marci znížil pod 4 000 dolárov, tweetoval o svojich nákupoch. Podľa neho bol tento 50% pokles počas dňa „prílišnou panikou a bez dôvodu“.

Toto je prvýkrát za krátku dobu, čo mám chuť nakúpiť bitcoiny. Táto kvapka bola príliš veľká panika a príliš malý dôvod.

Od tej doby bitcoin rástol viac ako 10 krát. Je to nepochybne pôsobivý výsledok. Zvlášť vzhľadom na to, že zákazy zaviedla taká obrovská ekonomika, ako je Čína. Mnoho ľudí hovorí, že čínske hnutie bude v skutočnosti bitcoinom prospešné. Niektorí dokonca veria, že zo situácie budú ťažiť aj iné krajiny, napríklad USA.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár