Čínsky McDonald’s oslavuje 31. výročie s Big Mac NFT

od Martin Tkáč

Nevymeniteľný token (NFT) od spoločnosti McDonald’s bude prvým z tejto nadnárodnej spoločnosti. 188 kópií bude darovaných zamestnancom a spotrebiteľom.

„Kubik Big Mac Cube“ oznámil McDonald’s v Číne na oslavu 31 rokov na kontinentálnom trhu. Okrem troch desaťročí v Číne NFT znamená otvorenie nového sídla v Šanghaji.

„McDonald’s je mladá a módna značka, ktorá neustále hľadá módu a nové technologické trendy,“ hovorí čínsky prezident Zhang Jiayin. Dodáva, že „V tomto konkrétnom momente používame NFT na to, aby sme sa so zamestnancami a spotrebiteľmi podelili o inovácie, digitalizáciu a umenie trendov spoločnosti McDonald’s.“

Generálny riaditeľ tiež hovorí, že McDonald’s China je prvou domácou značkou potravinárskych služieb, ktorá predstavila NFT.

Debut McNFT v McDonald’s

Prvý token, ktorý vyšiel z čínskej spoločnosti McDonald’s, sa nazýval „Big Mac Cube“. Názov vzdáva hold jednému z najznámejších sendvičov v reštaurácii. Takzvaná „dynamická, trojrozmerná digitálna kreatívna práca“ bola inšpirovaná duchom značky a fyzickým tvarom novej budovy v Šanghaji.

Big Mac Cube je prvým zo 187 plánovaných ďalších NFT, ktoré reťazec rýchleho občerstvenia v budúcnosti uvoľní.

McDonald’s nie je jediným rýchlym občerstvením, ktoré vstupuje do hry NFT.

V septembri Burger King uviedol na trh kolekciu NFT. „Keep it Real Meals“ je možné získať tak, že pôjdete do BK a objednáte si konkrétne jedlo v reštaurácii Burger King. Okrem toho musel byť naskenovaný jeden zo šiestich miliónov QR kódov vytlačených na krabičkách s jedlom.

Budweiser a Taco Bell tiež debutovali v priestore NFT v roku 2021. Prvý z nich aktualizoval svoju stránku Twitter v auguste, aby ukázal fotografiu piva NFT, ktoré kúpil za približne 29 102 dolárov. Spoločnosť tiež kúpila doménové meno na Ethereum za približne 100 000 dolárov. Medzitým spoločnosť Taco Bell oznámila RFT na tému NFT s témou Taco vo forme obrázkov a GIF.

Medzitým sa McDonald’s v Salvádore na druhom konci zemegule stal prvým v regióne, ktorý akceptoval bitcoin ako možnosť platby.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár