Čínska univerzita v Nankingu otvára špeciálny kurz zameraný na metaverse

Čínska univerzita v Nankingu vytvorila nový študijný odbor venovaný znalostiam metaverse. Univerzita vo východnej Číne oznámila, že týmto cieľom je poskytnúť nové kurzy súvisiace s metaverse, ktoré umožnia mnohým ďalším študentom kvalifikovať sa na túto technológiu.

od Simona

Newsletter news

Univerzita v Nankingu hľadí do budúcnosti

Rastie počet univerzít a vzdelávacích inštitúcií, ktoré zaraďujú metaverse do svojich vzdelávacích programov. Teraz sa k tejto skupine pripojila Univerzita v Nankingu, ktorá sa nachádza vo východnej Číne. Univerzita informačných technológií v Nanjing mení názov jednej zo svojich hlavných fakúlt, Fakulta informačného inžinierstva, na „Fakultu metaversného inžinierstva“. Ide o integráciu viacerých kurzov metaverse. Podľa zdrojov môže ísť o prvú časť vzdelávacej inštitúcie v Číne, ktorá obsahuje slovo „metaverse“.

Zhigeng, dekan tejto transformovanej fakulty, uviedol, že tento krok prispeje k integrácii univerzity s podnikmi virtuálnej reality. Jeho cieľom je lepšie identifikovať potreby súčasných a budúcich užívateľov metaverse a vyškoliť v tomto smere viac talentov.

Zhigeng tiež oznámil, že študenti budú mať lepšiu kvalifikáciu na prácu v troch rôznych oblastiach vrátane inteligentnej zdravotnej starostlivosti, inteligentného vzdelávania a digitálneho cestovného ruchu. Na rozvoj univerzity v týchto segmentoch zriadi fakulta tri rôzne pracovné skupiny:

  • Výskumný ústav Metaverse,
  • Výskumný ústav inteligentných meteorológov
  • a Výskumný ústav inteligentných lekárov.

Metaverse

Metaverse a vzdelanie

V Ázii čoraz viac univerzít začína využívať metaverse ako nástroj na uľahčenie vzťahov a integrácie študentov. V júli Hongkongská univerzita vedy a techniky oznámila vytvorenie online kampusu metaverse s názvom Metahkust. Ten ponúka študentom na diaľku možnosť zúčastniť sa hodiny spolu, ako keby boli na rovnakom mieste. Podľa zamestnancov univerzity by to prinieslo lepšie výsledky ako používanie 2D video aplikácií (napríklad Zoom) v rovnakom aspekte.

Okrem toho sme v júli informovali, že Tokijská univerzita oznámila spustenie série kurzov metaverse inžinierstva. Viac si o tom môžete prečítať tu.

Meta sa tiež rozhodla zapojiť do vytvorenia 10 online kampusov metaverse v spolupráci s virtuálnou vesmírnou spoločnosťou Victoryxr. Je súčasťou projektu Immersive Learning, iniciatívy v hodnote 150 miliónov dolárov, ktorej cieľom je zaviesť metaverse do vzdelávacích prostredí.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár