Čína pripomína zákazy. Trh stráca za hodinu 150 miliárd dolárov

od Martin Tkáč

Čínska ľudová banka (PBoC) vydala dokument, ktorý pripomína, že digitálne aktíva sú na domácom území zakázané. Dodal, že bude tiež zakázané používať kryptomenové burzy. Výsledkom bolo, že BTC sa do hodiny prepadlo o 3 000 dolárov.

Čína vs kryptomeny

Negatívny postoj Číny k priestoru kryptomien nie je ničím novým. Krajina často pripomína investorom svoju skepsu.

V piatok centrálna banka opäť pripomenula nezákonný stav digitálnych aktív. V najnovšom vyhlásení sa tiež uvádza, že finančným organizáciám, platobným spoločnostiam a online platformám je zakázaný prístup k obchodovaniu s kryptomenami.

Banka prisľúbila posilnenie monitorovania všetkých operácií súvisiacich s priemyslom. Ba čo viac, sprísnil svoje akcie proti ťažbe, ktoré boli pôvodne podniknuté v máji tohto roku.

PBoC uviedol, že účelom týchto krokov je chrániť investorov pred vysoko korupčnou povahou kryptomien, ktoré podľa inštitúcií prispievajú k trestnej činnosti.

Stojí však za zmienku, že dnešné vyhlásenie môže byť skutočne datované začiatkom tohto mesiaca. Ako naznačili komentátori twitteru, bolo to oznámené pred niekoľkými týždňami, ale na internet sa dostalo až dnes (24. septembra).

Ak ste znova videli nejakého čínskeho regulačného Fuda, toto oznámenie bolo zverejnené 3. septembra. Nespadnite do toho.

Trh reaguje smerom na dol

Napriek tomu to viedlo k veľkým poruchám na trhu s kryptomenami. Bitcoin pred niekoľkými hodinami testoval úroveň 45 000 USD. Po správach ho medvede vytlačili na dol o 3 000 dolárov. Aktuálne sú BTC pod 42 000 dolármi so 7% stratou za posledných 24 hodín.
Alternatívne mince sú na tom ešte horšie. ETH klesol pod 2 900 dolárov a BNB pod 350 dolárov. Suma sumárum, kapitalizácia trhu s kryptomenami klesla za hodinu zhruba o 150 miliónov dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár