Čína opäť spúšťa FUD na bitcoine

od Simona

Domáce čínske médiá opäť vysielajú svojim divákom varovanie, že hodnota bitcoinu môže každú chvíľu klesnúť na nulu. Úrady Ríše stredu majú za cieľ odradiť občanov od investovania do prvej kryptomeny.

NEWSLETTER okrypte.sk

Čína opäť útočí na bitcoin

Čínska vláda využila nedávny krach kryptomien, aby upozornila investorov do kryptomien a občanov, že ceny bitcoinov sú „na ceste k nule“.

The South China Morning Post včera informoval, že čínska národná mediálna agentúra Economic Daily vydala varovanie pred prvou kryptomenou, aby ešte viac odradila občanov od používania tohto typu aktív.

Správa Economic Daily predpokladá, že Západ je zodpovedný za vytvorenie vysoko zadlženého trhu, ktorý je „plný konceptov manipulácie a pseudotechnológie“, čo bol „dôležitý externý faktor“ prispievajúci k volatilite bitcoinu.

„Bitcoin nie je nič iné ako reťazec digitálnych kódov a jeho výnosy pochádzajú hlavne z lacného nákupu a vysokého predaja,“ uviedli.

Čínska vláda v júli minulého roka zakázala ťažbu bitcoinov, čo spôsobilo masívny exodus baníkov z krajiny. Mnohí z nich sa presťahovali do miest, kde je ťažba miestnymi úradmi viac akceptovaná, vr. do Kazachstanu.

Čína má navyše skvelé plány na celoštátne zavedenie digitálnej meny centrálnej banky (CBDC), známej ako čínsky jüan (e-CNY). Čínska vláda tiež v septembri 2021 zakázala všetky transakcie s kryptomenami, čo viedlo k masívnej likvidácii na trhu digitálnych aktív. Trh vtedy za hodinu stratil 150 miliárd dolárov.

Čína zostáva dodnes najnepriateľskejšou krajinou voči kryptomenám a najnovšie snahy o propagandu FUD (Fear, Uncertainty, Doubt) nie sú niečím predtým neslýchaným. Ríša stredu má za sebou dlhú históriu snáh poškodiť trh s kryptomenami. Za posledných 13 rokov sa krajina opakovane pokúšala negatívne ovplyvniť tento sektor.

čína btc

Môže to byť ešte v poriadku

Tom DeMark, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti DeMark Analytics, ktorá poskytuje informácie o trhu, v pondelok pre Marketwatch povedal, že verí, že trh s kryptomenami je pripravený na drastický pokles cien z dlhodobého hľadiska. Podľa jeho názoru sa tak stane, keď pôvodná kryptomena klesla pod 50 % svojho ATH od vlaňajšieho novembra. Vtedy bitcoin dosiahol 69 000 dolárov.

„Takéto zlyhania naznačujú vysokú pravdepodobnosť, že návrat na najvyššie úrovne bitcoinu bude trvať roky, ak nie desaťročia. To však nevyvracia vyhliadky na zotavenie až o 50 – 56 % v nasledujúcich mesiacoch, čím sa bitcoiny vrátia späť na 40 000 – 45 000 USD.“

Na rozdiel od Pekingu, ktorý sa snaží vytvoriť atmosféru strachu a paniky, Bank of England (BOE) začala vidieť potenciál rastu bohatstva v priestore kryptomien počas medvedieho trhu.

Zástupca guvernéra Bank of England Jon Cunliffe včera 22. júna pre agentúru Bloomberg povedal, že kryptomenové spoločnosti, ktorým sa podarí udržať sa nad vodou na súčasnom medvedom trhu, sa môžu stať „dominantnými hráčmi“ v tomto odvetví, keď sa veci zmenia k lepšiemu.

„Čokoľvek sa v najbližších mesiacoch stane s digitálnymi aktívami, očakávam, že technológia a financie kryptomien budú pokračovať. Má potenciál pre obrovskú efektivitu a zmeny v štruktúre trhu.“

Medzitým prezident Salvádoru, Nayib Bukele, prostredníctvom svojich sociálnych médií, aby sa vyhol panike, uviedol, že to nemusí byť také zlé, ako sa zdá, a ponúka rady tým investorom, ktorí sa obávajú poklesu cien na trhu s kryptomenami. Navrhuje, aby ľudia „prestali pozerať na graf a užívali si život“, pretože je presvedčený, že ceny porastú.

V čase písania tohto článku by ste mali zaplatiť 20 930,89 USD za bitcoin. To je o 3,41 % menej ako pred týždňom a na mesačnej báze bitcoin stratil 31,13 % svojej hodnoty.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár