Čína opäť osočuje bitcoiny

od Martin Tkáč

Práve prebehol čínsky FUD, ktorý znížil cenu bitcoinu na úroveň 30 000 dolárov. Teraz to vyzerá, že znevažovanie pôvodnej kryptomeny Stredným kráľovstvom nekončí.

Zástupca riaditeľa Úradu pre ochranu finančných práv spotrebiteľov Čínskej ľudovej banky (PBoC) Yin Youping počas tlačovej konferencie uviedol, že digitálne aktíva nie sú nič iné ako obyčajné investičné špekulácie. Varoval investorov, aby si chránili „vrecká“ tým, že sa budú držať ďalej od kryptomien.

Ľuďom ešte raz pripomíname, že virtuálne meny ako bitcoin nie sú zákonným platidlom a nemajú žiadnu podporu skutočnej hodnoty.

Neskôr na konferencii Youping uviedol, že PBoC prijme drastické opatrenia na zastavenie obchodovania s digitálnymi aktívami. Banka bude spolupracovať s ďalšími špičkovými regulátormi a „zakročí proti každému webu, aplikácii a obchodnému kanálu spoločnosti“.

PBoC taktiež plánuje zintenzívniť svoju publicistickú politiku a všetky ostatné aktívne kanály. Okrem toho zavedie systém, ktorý nabáda verejnosť, aby hlásila akúkoľvek kryptoaktivitu.

Čína ukladá na kryptomeny celonárodné obmedzenia

Čínska vláda za posledných niekoľko mesiacov zintenzívnila svoje úsilie smerom k priemyslu kryptomien. To všetko s cieľom eliminovať prítomnosť rýchlo rastúceho trhu v krajine.

Centrálna banka nariadila všetkým bankám a spoločnostiam poskytujúcim finančné služby v Číne, aby prestali slúžiť individuálnym aj inštitucionálnym klientom. V prípade nedodržania odporúčania by tieto inštitúcie riskovali odobratie licencie.

Tieto obmedzenia negatívne ovplyvnili priemysel. Investori padli do tzv FUD a bitcoin stratil viac ako polovicu svojej hodnoty.

Veľká čínska ťažba migrácie

Priemysel utrpel ďalšiu silnú ranu. Najľudnatejší národ na svete sa rozhodol bojovať proti baníkom a prinútil ich ukončiť činnosť.

V dôsledku toho bitcoinový blockchain zaznamenal štyri po sebe nasledujúce negatívne korekcie náročnosti ťažby prvýkrát za približne desať rokov.

Čína, ktorá bola kedysi domovom viac ako polovice svetovej ťažobnej komunity, ich teraz prinútila migrovať do iných jurisdikcií, ktoré sú priaznivejšie pre kryptomeny.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com, koláž okrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár