Čína môže chcieť zakázať stablecoiny

Čína môže zakázať stablecoiny

od Simona

Čína využila svoju mediálnu službu Economic Daily na signalizáciu svetu a svojim občanom, že plánujú regulovať kryptomenový priemysel s dôrazom na stablecoiny. Má to byť dôsledok pádu Terry.

NEWSLETTER okrypte.sk

Čína sa pozerá na stablecoiny

The Economic Daily signalizoval, že čínska vláda môže zaviesť ešte prísnejšie regulácie pre kryptomeny a stablecoiny.

V článku publikovanom 31. mája podrobne popisuje kolaps TerraUSD (UST) – LUNA a vysvetľuje, ako funguje algoritmický stablecoin.

„Moja krajina potláča špekulácie pri obchodovaní s virtuálnymi menami a s veľkým počtom obchodných platforiem,“ napísal reportér Li Hualin.

Dodal, že „tým sa účinne zablokoval prenos tohto rizika v Číne a v maximálnej možnej miere sa vyhlo investičnému riziku“.

Hualin vysvetlil, že „veľa iných krajín“ chce po páde Terra regulovať stablecoiny. Citoval Zhou Maohua, výskumníka z China Everbright Bank, ktorý je za ďalšie obmedzenia v Číne.

„V budúcnosti naša krajina zavedie cielené regulačné opatrenia na stablecoiny, aby sa ešte viac zmenšil priestor pre špekulácie s virtuálnymi menami, nelegálne finančné aktivity a s tým súvisiace nelegálne a kriminálne aktivity a aby sa lepšie chránila bezpečnosť ľudí,“ uviedol expert.

Pripomeňme, že Peking pred piatimi rokmi zaviedol zákaz kryptomien. Vlani úrady sprísnili politiku. Mnohé verejné agentúry varovali pred rizikami investovania do digitálnych mien. Okrem toho platil zákaz ťažby BTC.

Novinár Colin Wu však teraz vysvetlil niektoré nesprávne chápanie vyššie spomínaných zákonov, keď v rozhovore pre Cointelegraph povedal, že zákon jeho krajiny nedovoľuje inštitúciám poskytovať blockchainové menové služby, „ale nezakazuje bežným ľuďom používať kryptomeny“.

„Inštitúciám a firmám bolo úplne zakázané obchodovať alebo vlastniť kryptomeny v Číne, no jednotlivci ich môžu slobodne vlastniť, kupovať a predávať a niektoré miestne súdy sa dokonca domnievajú, že sú právne chránené ako virtuálne vlastníctvo,“ dodal.

V skutočnosti súd v Šanghaji nedávno zistil, že bitcoin (BTC) spĺňa definíciu virtuálneho vlastníctva.

Vitalik Buterin verí, že Terra by mala najskôr pomôcť menším investorom

Riziko sprísnenia zákona

Wu hovorí, že existuje vysoké riziko, že čínska vláda zavedie ešte prísnejšie obmedzenia alebo dokonca zakáže stablecoiny úplne.

Čína sa navyše nechce zastaviť na vlastných hraniciach. Sila superveľmoci naznačuje, že regulačné orgány v iných krajinách by mali „hľadať globálne všeobecné princípy“ na sprísnenie kontroly cezhraničných platieb. Predstavitelia pekinského režimu dospeli k záveru, že tento krok „zabráni tomu, aby sa virtuálna mena stala nástrojom na pranie špinavých peňazí, podvody a nezákonné získavanie finančných prostriedkov“.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár