Čína je opäť zodpovedná za 20 % bitcoinového hash ratu

Čína je opäť zodpovedná za 20 % bitcoinového hash ratu

od Michaela

Napriek tomu, že Čína minulý rok úplne zakázala všetky „kryptomeny“, ťažobný priemysel tam stále veľmi kvitne.

Čína sa vracia na vrchol v ťažbe

Čína je opäť kľúčovým centrom pre ťažbu bitcoinu, aj keď pred rokom krajina bitcoin úplne zakázala.

Predtým bola táto krajina zodpovedná za najväčší podiel na hash rate bitcoinovej sieti. Potom, po zavedení obmedzení jeho podiel klesol na nulu. Podľa najnovších štatistík, ktoré zverejnilo Cambridge Center for Alternative Finance (CCAF) sa však Čína opäť stáva dôležitým hráčom v tomto sektore. Od septembra do januára bola Čína zodpovedná za 20 % celkového hash rate.

Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index (CBECI) je niečo, čo CCAF zverejňuje pravidelne a je zostavované z geolokačných údajov poskytovaných partnerskými banskými poolmi. Vyhlásenie CCAF znie:

Tieto údaje silne naznačujú, že v krajine existuje významná podzemná banská činnosť. Prístup k elektrickej energii mimo siete a geograficky rozptýlené drobné aktivity patria medzi hlavné spôsoby, akými nelegálni ťažiči skrývajú svoje aktivity pred úradmi a obchádzajú zákaz.

Dočasný pokles hash rate mohlo podľa inštitúcie spôsobiť premiestnenie do odľahlejších miest. Neskôr v správe organizácia dodala:

Je pravdepodobné, že pomerne málo čínskych ťažiarov sa rýchlo prispôsobilo novým okolnostiam. Neskôr pokračovali vo svojich aktivitách v úkryte. Zahladzovali svoje stopy používaním zahraničných proxy služieb na odvrátenie pozornosti a vyhýbanie sa kontrole.

Ťažiari v Číne využívajú aj virtuálne súkromné ​​siete (VPN). Týmto spôsobom znižujú množstvo spotrebovanej energie z jedného miesta. V dôsledku toho miestny dodávateľ nie je schopný odhaliť žiadnu nezvyčajnú aktivitu.

bitcoinon hash rate

Bitcoin má ekonomickú hodnotu, tvrdí čínsky súd

Minulý týždeň čínsky najvyšší súd rozhodol, že bitcoin má ekonomickú hodnotu a je chránený zákonom. Medzitým čínske technologické veľmoci prejavujú rastúci záujem o nevymeniteľné tokeny (NFT).

Napokon, Čínska ľudová banka (PBOC), centrálna banka Číny, pokračuje v testovaní digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) neustálym rozdeľovaním digitálneho jüanu obyvateľom krajiny.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár