„Chceme vás vo Wyomingu,“ hovorí senátorka Lummis baníkom

od Martin Tkáč

Cynthia M. Lummis, americká senátorka z Wyomingu, vyzvala ťažiarov bitcoinov (BTC), aby prišli do jej stanu

Po vystúpení na samite finančného poradcu CNBC senátor Lummis 3. júla tweetoval: „Ak pôsobíte v oblasti ťažby bitcoinov, kontaktujte nás. Chceme vás vo Wyomingu. “

Je jednou z mnohých úradníkov USA, ktorí nabádajú baníkov, aby premiestnili svoje operácie do štátov. Kvôli prebiehajúcim zásahom proti ťažbe BTC v Číne, ktorá v minulosti predstavovala asi 65% svetovej ťažby BTC, bolo veľa baní nútených zavrieť.

Nedávno Michael Saylor, generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, označil rozhodnutie Číny za „chybu v miliardách dolárov“ a uviedol, že „vytlačilo bitcoinový priemysel“ z krajiny.

Niektorí baníci sa medzičasom presunuli svoje bane do zámoria, pričom Texas je ich obľúbeným cieľom kvôli nízkym cenám energie. Pozvanie senátora Lummisa do Wyomingu nasledovalo po podobnom pozvaní od starostu Miami Francisa Suareza. Starosta mesta Suarez uviedol, že lacná energia jeho mesta (pochádzajúca z jadrovej elektrárne) je ideálna pre energeticky náročný ťažobný proces.

Wyoming je už známy ako štát priaznivý pre kryptomeny a niektorí ho označujú ako „zasľúbenú zem“ pre investorov BTC.

Senátor Lummis pojednáva o ťažbe BTC

Senátor Lummis sa na samite finančného poradcu CNBC koncom júna venoval téme ťažby BTC a jej environmentálnym dopadom.

Na univerzite v Cambridge sa uskutočnil výskum, ktorý ukázal, že pri ťažbe BTC sa spotrebuje asi 40% obnoviteľnej energie, “vysvetlil korešpondent Ylan Mui. „A v ekonomike, ktorá nesúvisí s ťažbou bitcoinov, je to iba 12%. Bitcoinová ťažba je teda už ekologickejšia prispôsobená energetickým zdrojom, ktoré nevydávajú uhlík.

Senátorka počas svojho vystúpenia obhajovala BTC vo viacerých bodoch, čím potvrdila, že neinvestovala do iných kryptomien.

Jediný, komu skutočne rozumiem, je bitcoin, uviedla. „To teraz neznamená, že Ethereum nemusí mať výhodu, práve naopak.“

 

Nechcem, aby všetci investovali všetky svoje peniaze do bitcoinu o toľko viac, ako chcem, aby si ich všetci nechali v dolároch a vložili si ich pod svoj matrac. Mám rád diverzifikáciu. Ale pre mňa, keďže sa bude ťažiť iba 21 miliónov bitcoinov, je to dobrá zásoba hodnoty, pretože má definovanú vzácnosť.

Keď sa rozhovor skončil, senátor Lummis sa opäť venoval otázkam životného prostredia a povedal: „V zákulisí sa deje veľa inovácií. Takže by som povedal, nehodnoťte ťažbu bitcoinu ako energicky požierajúcu šelmu. Deje sa veľa vecí, ktoré dokazujú opak. “

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár