Charlie Munger hovorí, že fiat meny „klesnú na nulu“

Charlie Munger hovorí, že fiat meny „klesnú na nulu“

Charlie Munger (98), viceprezident Berkshire Hathaway, povedal, že fiat „klesne na nulu“ v nasledujúcich 100 rokoch. Skúsený investor o tom hovoril v rozhovore pre Yahoo! Finance, ktorú prevzal a retweetoval Michael Saylor.

od Martin

Generálny riaditeľ MicroStrategy poznamenal, že riešením poklesu fiat mien je pôvodná kryptomena – bitcoin:

Rovnako ako mnohí inteligentní investori chápe problém, ale nevie, že sme vyvinuli bitcoinové riešenie.

Munger sa konkrétne nezmienil o dolári, ale to bolo zjavne to, čo mal na mysli. Inflácia v USA je teraz 7,5 %, čo je najvyššie percento za štyri desaťročia. Životné náklady naďalej rastú, čo znamená, že 1 dolár má menšiu hodnotu ako minulý rok, pred rokom atď.

Je to z veľkej časti spôsobené tlačou peňazí centrálnou bankou. Rozpálené tlačiarne rozriedili zásoby meny.

Nepriateľský postoj ku kryptomenám

Saylor opísal Mungerove slová ako veľkú podporu bitcoinu. V skutočnosti však miliardár nemal v láske kryptomeny a ani jeho obchodný partner Warren Buffett. Podľa Reuters Munger priznal, že je hrdý na to, že sa vyhol „pohlavnej chorobe“ kryptomeny.

Len to pod pohŕdaním nachádzam. Niektorí ľudia si myslia, že je to moderné a vítajú menu, ktorá je taká užitočná na vydieranie, únosy a daňové úniky.

Čo si však nevšimol, bolo to, že fiat meny sú stále číslom jedna pre zločincov v oblasti prania špinavých peňazí, vydierania a daňových únikov.

Munger pokračoval vo svojej tiráde a uviedol, že „každý si musí vytvoriť svoju vlastnú novú menu, a to si myslím, že je tiež šialené“.

Nakoniec vyzval orgány USA, aby zaviedli zákaz v čínskom štýle:

Kiežby to bolo okamžite zakázané. Obdivujem Číňanov, že to zakázali. Myslím si, že mali pravdu a my sme sa mýlili.

Berkshire kupuje akcie Nubank

Spoločnosť, ktorej je Munger viceprezidentom spolu s Warrenom Buffettom – Berkshire Hathaway – má však iné zámery. Tento týždeň siedma najväčšia spoločnosť na svete podala správu Komisii pre cenné papiere a burzu. Ukazuje, že kúpila akcie Nubank za 1 miliardu dolárov.

Nubank je brazílska digitálna „neobanka“. Pôsobí mimo oblasti tradičných financií a svojim klientom umožňuje investovať do produktov súvisiacich s kryptomenami. Bez ohľadu na to, čo si starnúci miliardári myslia o kryptomenách, inteligentné peniaze sa zdajú byť niečím, čo nie je ľahké ignorovať.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár