Charles Hoskinson predstavuje roadmapu Cardana na rok 2022

Charles Hoskinson spustil vianočný stream na YouTube. Prostredníctvom neho predstavil plány Cardana na rok 2022.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Zakladateľ projektu hovoril o boome NFT a DeFi a hackoch vo svete decentralizovaných financií. Ako tvrdí, tento typ kyberzločineckej činnosti viedol len v roku 2021 k strate viac ako 10,5 miliardy dolárov.

Vedúci projektu spomenul aj úspechy. Jedným z nich je otázka „dvoch miliónov aktív“, z ktorých väčšinu tvoria NFT. Hoskinson dodal, že dApps píše až 127 projektov založených na jeho blockchaine. 20 až 30 z nich bude debutovať v najbližších troch mesiacoch.

Ciele Cardano na rok 2022

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti je cieľom Cardana na budúci rok vybudovať inštitúcie, ktoré podporia projekt a spustiť formálny open-source framework:

Budúci rok vytvoríme formálny open-source projektový framework, niečo ako Hyperledger pre Linux. Na sieť sa pripojí veľa inštitúcií a presunú sa všetci ľudia, ktorí na tom momentálne pracujú, vrátane mňa.

Afrika bola vždy súčasťou stratégie Cardano. V budúcom roku má projekt v úmysle expandovať aj na tento kontinent. Finančná integrácia tam stále neexistuje. To je dôvod, prečo Cardano Foundation plánuje „vybudovať finančný operačný systém“, ktorý Afričanom umožní prístup k službám DeFi.

Mojím cieľom na druhú polovicu roku 2022 je prísť na to, ako poskladať všetky časti, aby sme dosiahli komplexnú dohodu o mikrofinancovaní Cardano.

V polovici roka IOHK a World Mobile spojili svoje sily v iniciatíve, ktorá bude využívať Cardano blockchain na vytváranie digitálnych identít, mobilného internetového pripojenia a finančnej akceptácie pre komunitu v Tanzánii.

Ich hlavným cieľom bude poskytovať kvalitné internetové pripojenie pri využívaní udržateľných zdrojov energie.

Micky Watkins, generálny riaditeľ World Mobile, sa k spolupráci s IOHK vyjadril takto:

World Mobile vybudovala sieť založenú na novom vzťahu medzi ľuďmi a konektivitou, kde vlastníctvo, správa a identita pracujú na posilnení postavenia používateľa a prístupu k sieti pre všetkých trvalo udržateľným spôsobom. Som rád, že sme nadviazali symbolické partnerstvo so spoločnosťou Input Output. Spoločne naše úsilie otvorí nový svet.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár