Sieť Cardano je už viac ako týždeň preťažená o 90 %

Charles Hoskinson predstavuje roadmapu Cardana na rok 2022

Charles Hoskinson spustil vianočný stream na YouTube. Prostredníctvom neho predstavil plány Cardana na rok 2022.

0 komentárov

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Zakladateľ projektu hovoril o boome NFT a DeFi a hackoch vo svete decentralizovaných financií. Ako tvrdí, tento typ kyberzločineckej činnosti viedol len v roku 2021 k strate viac ako 10,5 miliardy dolárov.

Vedúci projektu spomenul aj úspechy. Jedným z nich je otázka „dvoch miliónov aktív“, z ktorých väčšinu tvoria NFT. Hoskinson dodal, že dApps píše až 127 projektov založených na jeho blockchaine. 20 až 30 z nich bude debutovať v najbližších troch mesiacoch.

Ciele Cardano na rok 2022

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti je cieľom Cardana na budúci rok vybudovať inštitúcie, ktoré podporia projekt a spustiť formálny open-source framework:

Budúci rok vytvoríme formálny open-source projektový framework, niečo ako Hyperledger pre Linux. Na sieť sa pripojí veľa inštitúcií a presunú sa všetci ľudia, ktorí na tom momentálne pracujú, vrátane mňa.

Afrika bola vždy súčasťou stratégie Cardano. V budúcom roku má projekt v úmysle expandovať aj na tento kontinent. Finančná integrácia tam stále neexistuje. To je dôvod, prečo Cardano Foundation plánuje „vybudovať finančný operačný systém“, ktorý Afričanom umožní prístup k službám DeFi.

Mojím cieľom na druhú polovicu roku 2022 je prísť na to, ako poskladať všetky časti, aby sme dosiahli komplexnú dohodu o mikrofinancovaní Cardano.

V polovici roka IOHK a World Mobile spojili svoje sily v iniciatíve, ktorá bude využívať Cardano blockchain na vytváranie digitálnych identít, mobilného internetového pripojenia a finančnej akceptácie pre komunitu v Tanzánii.

Ich hlavným cieľom bude poskytovať kvalitné internetové pripojenie pri využívaní udržateľných zdrojov energie.

Micky Watkins, generálny riaditeľ World Mobile, sa k spolupráci s IOHK vyjadril takto:

World Mobile vybudovala sieť založenú na novom vzťahu medzi ľuďmi a konektivitou, kde vlastníctvo, správa a identita pracujú na posilnení postavenia používateľa a prístupu k sieti pre všetkých trvalo udržateľným spôsobom. Som rád, že sme nadviazali symbolické partnerstvo so spoločnosťou Input Output. Spoločne naše úsilie otvorí nový svet.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár