Charles Hoskinson je presvedčený, že bitcoin treba ťažiť inak ako dnes

Charles Hoskinson, tvorca Cardano, verí, že prechod bitcoinu na nový algoritmus ťažby mincí je nevyhnutný pre prežitie kryptomeny.

od Simona

Newsletter news

Potrebuje bitcoin prejsť reformou?

Najnovšia správa Bieleho domu sa zmieňuje o nadmernom využívaní energie viacerými odvetviami, vrátane trhu s ťažbou kryptomien. Tento problém teraz nastolil generálny riaditeľ IOG Charles Hoskinson. Dodal, že správa zverejnená na príkaz prezidenta Joea Bidena má v podstate za cieľ postaviť mimo zákon Bitcoin, ktorý sa spolieha na algoritmus Proof-of-Work (PoW). Dôvodom zákazu môže byť príliš vysoká spotreba energie blockchainom.

Americké úrady môžu podľa experta začať vyvíjať tlak na trh s kryptomenami, aby „zmenili spôsob fungovania digitálnych mien“. Ide o posun projektov od PoW k proekologickému modelu Proof-of-Stake. V opačnom prípade by podľa neho mohol bitcoin „byť zakázaný“.

Hoskinson verí, že používanie protokolu Cardano – Ofelimous, by mohlo pomôcť bitcoinom prežiť.

Pre nezasvätených: Ofelimous je protokol PoUW (proof-of-useful-work) a jeho hlavným účelom je minimalizovať uhlíkovú stopu reťazcov PoW, ako je napríklad Bitcoin.

Vzhľadom na rozsah prijímania digitálnych aktív a vládnu politiku Hoskinson verí, že zmeny blockchainu sú nevyhnutné.

„Vždy zastávame stanovisko, že proof-of-stake je v mnohých ohľadoch oveľa lepším mechanizmom konsenzu, za predpokladu, že dokážeme splniť požiadavky na návrh siete a bezpečnosť, strávili sme sedem rokov inováciou Ouroboros a priniesli ho na trh,“ vysvetľuje vývojár Cardano.

Dokonca dodal, že správa Bieleho domu presne odrážala „obrovskú“ výhodu PoS z hľadiska používania.

btc ťažba

USA sa pozerajú na blockchainy

Pripomeňme, že Úrad pre politiku vedy a techniky (OSTP) v nedávnej správe uviedol, že podiel kryptomien na spotrebe energie a emisiách skleníkových plynov je významný. Dokument tiež analyzoval rôzne aplikácie technológie blockchain z hľadiska ochrany klímy a navrhol spôsoby, ako znížiť alebo zmierniť vplyv digitálnych zdrojov na životné prostredie.

Okrem toho sa špekulovalo, že kryptomenové aktíva spotrebujú v Spojených štátoch ročne takmer 50 miliárd kilowatthodín energie. Bolo však doplnené, že nie je možné robiť presné výpočty.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár