Charles Hoskinson (Cardano) zakladá Hoskinsonovo centrum pre formálnu matematiku

od Martin Tkáč

Zakladateľ Cardana Charles Hoskinson daroval Univerzite Carnegie Mellon (CMU) až 20 miliónov dolárov. Tieto prostriedky budú použité na zriadenie Hoskinsonovho centra pre formálnu matematiku.

Charles Hoskinson dotuje založenie Matematického centra

Centrum bude sídliť na Dietrich College of Humanities and Social Sciences CMU. Povedie ho Jeremy Avigad, profesor filozofie a matematiky na univerzite.

Hlavnou oblasťou výskumu centra budú matematické vety zamerané na odhaľovanie dôkazov, validáciu krokov a validáciu pomocou počítačov.

Univerzita vo svojom vyhlásení minulý týždeň uviedla, že centrum bude skúmať „nový spôsob“ analýzy matematiky a vytvorí tzv. „Digitálne knižnice“ pre matematické nástroje.

CMU tiež oznámila, že si kladie za cieľ sprístupniť technológiu vo veľkom rozsahu, čo bude mať za následok významný pokrok v ďalších vedeckých objavoch v mnohých rôznych odboroch vrátane počítačovej vedy, fyziky a ekonomiky.

Hoskinsonov dar je pôsobivý. Zvlášť v porovnaní so sedemročným mediánom priemerného daru, ktorý univerzita spravidla dostane na študenta. Forbes vypočítal, že v tejto kategórii CMU obvykle dostáva asi 9 483 dolárov na študenta.

„Myslím si, že dedičstvo tohto centra bude vo veľmi krátkom čase pozoruhodné,“ povedal Hoskinson vo štvrtkovom prejave na CMU. „Začne sa to maličkosťami, ale veľké veci majú malé začiatky“

Majetok tvorcu Cardana

Hoskinsonov odhadovaný majetok sa pohybuje od 500 do 600 miliónov dolárov. Ako zarobil toľko peňazí? Nejaký čas bol generálnym riaditeľom spoločnosti Ethereum. Okrem toho je zakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti IOHK, ktorá sa zaoberá tvorbou kryptografických riešení pre firmy a vlády. Je tiež predovšetkým tvárou spoločnosti Cardano, ktorá je rýchlo rastúcim projektom a mnohí ju považujú za potenciálneho konkurenta spoločnosti Ethereum. Zvlášť po implementácii technológie smart contractov, ktorá sa uskutočnila tento rok.

Hoskinson spustil priamy prenos, aby sa podelil o pozitívne správy o zmenách v sieti Cardano a zablahoželal celej komunite:

Dnes stojí 1 ADA 2,24 dolára. Je to asi 1 percento. viac ako včera a približne 4 percentá. pred viac ako 7 dňami.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár