Changpeng Zhao vlastní iba BTC a BNB

od Martin Tkáč

Changpeng Zhao (CZ), generálny riaditeľ najväčšej svetovej kryptomenovej burzy Binance prezradil, že vo svojom investičnom portfóliu má len bitcoin.

Changpeng Zhao kúpil BTC v roku 2014.

V nedávnom rozhovore pre Associated Press CZ poznamenal, že zatiaľ čo významné percento jeho majetku tvoria binance coin (BNB), stále má nejaké BTC, ktoré kúpil niekoľko rokov po svojom debute.

Šéf Binance priznal, že pôvodnú kryptomenu kúpil ešte v roku 2014. A hoci odvtedy nejaké predal, stále mu patrí väčšina.

V roku 2014 som si kúpil nejaké bitcoiny. Postupom času som niektoré z nich predal, no väčšinu som si stále držal, nepredal som

Napriek turbulentným rokom, počas ktorých BTC vrcholilo a klesalo o desiatky percent, CZ naďalej HODLuje svoje coiny.

Iné mince nemám

Napriek tomu, že je generálnym riaditeľom najväčšej kryptomenovej burzy a interaguje s rôznymi projektami, mincami a tokenmi, CZ priznal, že jej investičné portfólio nie je veľmi diverzifikované.

Generálny riaditeľ Binance prezradil, že nevlastní žiadne iné coiny okrem bitcoinu, ktorý kúpil pred siedmimi rokmi a jeho akcií v BNB, ktoré tvoria väčšinu jeho portfólia.

CZ tiež poznamenal, že neinvestoval svoj osobný kapitál do žiadnych krypto projektov a založených na FIAT. Chce sa vyhnúť akémukoľvek možnému konfliktu záujmov.

Osobne nevlastním žiadne iné coiny … Osobne nemám vlastný kapitál v žiadnom inom projekte, či už kryptomenovom alebo nekryptomenovom. Robím to veľmi vedome, pretože nechcem žiadne potenciálne konflikty záujmov.

Binance bude licencovaný „kdekoľvek“

Binance v posledných mesiacoch dostala množstvo varovaní a sankcií od rôznych finančných regulátorov z celého sveta. CZ sa bez obáv vyjadril, že burza vykoná potrebné zmeny, aby zlepšila svoj vzťah s regulačnými orgánmi a získala licenciu „všade“ na svete.

Burza včera zverejnila aj zoznam základných práv každého užívateľa digitálnych aktív. V dokumente sa uvádza, že každý človek by mal mať voľný prístup k finančným nástrojom, ktoré mu umožňujú väčšiu ekonomickú nezávislosť. Samozrejme, medzi tieto nástroje patria kryptomeny a iné digitálne aktíva.

Písali sme o tom tu.

zdroj: blockchain.news, twitter.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár