Changpeng Zhao: Blokovanie ruských používateľov je neetické

Changpeng Zhao: Blokovanie ruských používateľov je neetické

Changpeng Zhao, generálny riaditeľ spoločnosti Binance, vysvetlil politiku svojej kryptomenovej burzy voči Rusku a povedal, že úplný zákaz ruských používateľov by bol „neetický“.

od Martin

Zhao hovorí, že Binance dodržiava sankcie

V rozhovore pre Bloomberg Zhao povedal, že Binance dodržiava sankcie, ktoré obmedzujú finančné aktivity ľudí z Ruska. Dodal tiež, že rozšírenie týchto obmedzení nad rámec tých, na ktoré sú zamerané sankcie, by bolo „neetické“.

Verím, že zmrazenie používateľských účtov nie je naším rozhodnutím.

Neskôr tento postoj zopakoval a uviedol, že „nie je na nás, aby sme jednostranne zmrazili bankové účty určitých ruských občanov“.

Zhao tiež dodal, že mnohí ruskí používatelia nepodporujú agresiu svojej krajiny proti Ukrajine. Navyše „najzraniteľnejšie skupiny ľudí majú malý vplyv na medzinárodné záležitosti“. Všeobecný zákaz pravdepodobne prinúti legitímnych občanov používať menšie, menej vyhovujúce platformy, hovorí.

CZ uviedol, že Binance dodržiava rovnaké pravidlá ako banky a že „v súčasnosti… väčšina bánk dodržiava rovnaký zoznam sankcií ako my.“

Na otázku, či sankcionovaní ruskí oligarchovia môžu anonymne obchodovať na Binance, CZ odpoveda, že jej burza sa spolieha výlučne na overenie identity. Kým Binance kedysi používal minimálne opatrenie KYC, v auguste minulého roka svoje požiadavky sprísnil.

Generálny riaditeľ uviedol, že osobne nevie, koľko účtov bolo doteraz zmrazených. Je to preto, že presadzovanie je zodpovednosťou tímu pre dodržiavanie predpisov, nie zodpovednosťou samotnou.

Burzy nebudú blokovať ruských používateľov

Predtým Binance a jej predstavitelia robili menej lakonické vyhlásenia o sankciách. Binance vo vyhlásení pre agentúru Reuters oznámila, že „blokuje účty ľudí, na ktoré sa vzťahujú sankcie“. V rozhovore pre CNBC tiež uviedla, že „jednostranne nezmrazí účty miliónov nevinných používateľov“.

K tejto veci sa vyjadril aj Jesse Powell, generálny riaditeľ konkurenčnej burzy Kraken. Uvádzalo sa v ňom, že Kraken nemôže zmraziť finančné prostriedky používateľov, pokiaľ to nie je dané zákonom.

Coinbase vydala podobné vyhlásenie v utorok. Najväčší akciový trh v Spojených štátoch uviedol, že „v súčasnosti nezavedie plošný zákaz ruských adries“.

Ako informoval Coindesk, Ukrajina požiadala aj šesť ďalších búrz, aby zablokovali ruských používateľov. Boli medzi nimi Huobi, KuCoin, Bybit, Gate.io, Whitebit a Kuna.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár