CEO Binance: Banky odmietajú pracovať s kryptomenami, zaplatia za to vysokú cenu

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance veľmi hlasno vyjadril svoje postoje a názory na kryptomenový trh. Počas včerajšieho dňa uznal, že sám pravdepodobne podcenil kryptomeny ako DOGE, ETH, BTC a BNB. Dokonca zdôraznil pôsobivý výkon práve DOGE, hoci on sám nedrží žiadne množstvo tohto meme coin.

Avšak to najdôležitejšie, o čom sa rozhodol hovoriť, je odmietanie tradičného trhu uzavrieť partnerstvo s kryptomenovými trhmi a dôsledkoch, ktoré by ich za to mohli čakať.

Na svojom Twitteri, pridal príspevok, ktorý olajkovalo už viac než päťdesiat tisíc ľudí a retweetlo ďalších cca dvanásť tisíc, Changpeng Zhao (zakladateľ Binance) krásne trefným, prirovnávajúcím spôsobom napísal:

„Banky odmietajú pracovať s kryptom ako kníhkupectva odmietajú pracovať s internetom“

Vzhľadom k tomu, že dopyt po Bitcoin (BTC) prevyšuje dopyt po zlate a ďalších popredných akciách, je zrejmé, že veľká časť svetovej populácie má po Bitcoinoch hlad. Je však potrebné poznamenať, že štruktúra bánk nie je tak celkom v súlade s myšlienkami kryptomien a odtiaľ pravdepodobne pramení ich neochota spolupracovať s kryptomenovými burzami.

Jeden zo sledujúcich pridal do vlákna pod spomínaný tweet veľmi trefný komentár:

„Samozrejme, že sa bojí, pretože väčšina ich príjmov je založená na poplatkoch. Teraz s príchodom kryptomien stratí svoj obchodný model. – TOO BIG TO FALL IS A SPIRIT OF YESTERDAY „

 

Changpeng Zhao je vo svojich názoroch všeobecne veľmi presný a tvrdí, že banky, rovnako ako každý iný podnik, by mohli zaplatiť vysokú cenu za to, že by odmietli upgradovať svoj obchodný model tak, aby vyhovoval súčasným požiadavkám trhu. Vo svojej odpovedi Changpeng Zhao:

„Podniky, ktoré sa držia svojho obchodného modelu, sú pravdepodobne najväčším dôvodom, prečo ich biznis zlyháva“

Vôbec vzťah medzi bankami a kryptomenovým priemyslom nebol nikdy bezproblémový a prechádza viac či menej turbulentnými obdobiami. Napríklad na začiatku centrálna banka v Nigérii prijala zákaz poskytovania finančných služieb kryptomenovým burzám.

Medzitým spoločnosť NYDIG, ktorá je jednou z popredných technologických a finančných spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami, odhalila, že americké banky sa viac ako kedykoľvek predtým začínajú zaujímať o virtuálne meny, pretože sú si veľmi dobre vedomé skutočnosti, že mnoho ich zákazníkov prevádza fiat meny na burzy za účelom vykonávania krpytoměnových transakcií. V snahe si týchto zákazníkov udržať, začínajú vo svojich názoroch poľavovať a otvárať sa kryptomenám stále viac a viac.

zdroj: zycrypto.com, Cointelegraph.com, Pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár