CEO Apple Tim Cook investoval do BTC

od Martin Tkáč

CEO Apple Tim Cook v rozhovore z 9. novembra naznačil, že je investorom na trhu BTC. „Myslím si, že má zmysel mať BTC ako súčasť diverzifikovaného portfólia,“ povedal.

Tim Cook s bitcoinami

Cook na otázku, či vlastní bitcoin alebo inú kryptomenu, odpovedal áno a považuje to za múdry investičný krok.

Mimochodom, nikomu nedávam investičné poradenstvo – vyhradil.

Cook dostal aj otázku, či by sa to dalo nazvať „býkom bitcoinového trhu“. Inými slovami, novinár chcel poznať svoje predpovede týkajúce sa kryptomien. Odmietol odpovedať s tým, že by nechcel byť označovaný tak či onak. Dodal však, že bitcoin je určite niečo, čo ho samotného zaujíma.

Dodal, že o bitcoin a kryptomenu sa zaujímal už „istú dobu“ a analyzoval trh, aby sa o ňom dozvedel čo najviac. Dôrazne tiež povedal, že jeho záujem bol len „z osobného hľadiska“ a spoločnosť momentálne neplánuje nakupovať BTC.

„Nemyslím si, že ľudia kupujú akcie Apple, aby sa dostali do kontaktu s kryptomenami,“ povedal Cook s odkazom na to, ako by neinvestoval zdroje spoločnosti.

 

@Apple C.E.O. Tim Cook si sadne s @andrewrsorkin na #DealBook Online Summit, aby prediskutovali, čo bude ďalej …

Čo sa týka pridávania bitcoinových služieb do produktov Apple alebo akceptovania BTC ako spôsobu platby, Cook tiež povedal, že „toto nie je niečo, s čím by sme mali okamžité plány“.

Steve Wozniak

A v októbri sa spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak ukázal byť odhodlanejším fanúšikom bitcoinov ako Tim Cook, keď povedal, že „bitcoin je matematická čistota“ a že „už nikdy nemôže existovať ďalší bitcoin“. Načrtol aj paralely medzi „umelým“ americkým dolárom a „matematicky čistým“ bitcoinom.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár