Cena dogecoinov rastie v dôsledku plánov na spustenie Twitter 2.0

Cena dogecoinu vzrástla po tom, čo Elon Musk zdieľal svoje plány pre Twitter 2.0. Investori opäť verili, že gigant z trhu sociálnych médií sa otvorí platbám DOGE.

od Simona

Newsletter news

Elon Musk hovorí o novom Twitteri

Nový generálny riaditeľ Twitteru odhalil svoje plány v tweete z 27. novembra.

tweet

Musk v príspevku nespomenul DOGE a kryptomena sa neobjavila ani v priložených snímkach. To však zjavne nezabránilo niektorým investorom v masívnych nákupoch. Existovala nádej, že dogecoin bude integrovaný s Twitterom.

V dôsledku toho sa cena dogecoinu zvýšila za 7 dní o cca 25 %. Dnes stojí 1 DOGE 0,09497 USD.

Veľký vplyv na to malo prevzatie firmy Muskom. Boli zaznamenané rekordné úrovne „registrácií nových používateľov“ a „aktívnych používateľov“. Prvý z nich vzrástol za posledný týždeň až o 86 % v porovnaní s rovnakým sedemdňovým obdobím v roku 2021.

Come On Wtf GIF by Saturday Night Live

Twitter kryptomenová peňaženka?

V októbri sa objavili zvesti o plánoch na vytvorenie kryptomenovej peňaženky Twitter. Populárna technická blogerka Jane Manchun Wong vo svojom tweete z 27. októbra špekulovala, že spoločnosť už začala pracovať na prototype takejto peňaženky, ktorá podporuje vklady a výbery kryptomien. Táto fáma viedla aj k zvýšeniu ceny DOGE.

Lior Yaffe, spoluzakladateľ švajčiarskej softvérovej spoločnosti Jelurida, nedávno pre Cointelegraph povedal, že ak Musk integruje dogecoin do Twitteru, nebude to múdre rozhodnutie:

„Aj keď sa im podarí vybudovať platobný systém okolo Twitteru, existujú oveľa lepšie riešenia založené na blockchaine ako dogecoin – z hľadiska bezpečnosti, súkromia, inteligentných zmlúv a škálovania.“

Daniel Elsawey, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ decentralizovanej burzy (DEX) TideFi, nedávno pre ten istý portál povedal, že hoci je integrácia možná, jej užitočnosť na Twitteri by bola striktne obmedzená na platby:

„Vzhľadom na to, že DOGE nemôže priamo interagovať s inteligentnými zmluvami ako súčasť svojho pôvodného dizajnu, povedal by som, že pokiaľ sa nepoužije špecificky ako platobná možnosť, prípady použitia DOGE zostanú špekulatívne.“

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár