Cena bitcoinu stále rastie. ETH je opäť nad 1200 $

V súčasnosti stojí 1 BTC viac ako 16 500 USD.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Cena bitcoinu rastie

Cena bitcoinu sa momentálne pohybuje okolo 16 700 dolárov. To znamená, že sadzba sa zvýšila o 1 % za 24 hodín a približne o 0,8 % za 7 dní.

Výmenný kurz ETH bol na úrovni 1207 USD, čo znamená takmer 4% cenový skok na dennej báze. Cena je na podobnej úrovni ako týždeň predtým.

Ako to všetko ovplyvňuje náladu na akciovom trhu?

Index strachu a chamtivosti bitcoinu je 20, čo stále znamená extrémny strach, čo zase naznačuje, že trh akoby ešte neveril, že konečné minimum je za nami.

Ethereum Fear and Greed Index je 31, čo označuje strach.

Je to najhoršie za nami?

Je súčasný odraz len korekciou poklesov, alebo sa vraciame ku konsolidáciám či dokonca k nárastom?

Stojí za zmienku, že najnovšie údaje z USA môžu prinútiť Fed aby prestal zvyšovať úrokové sadzby a obnovil tlač (návrat ku kvantitatívnemu uvoľňovaniu). Ide o to, že nové údaje o ekonomickej aktivite vo výrobe a službách (ukazovatele PMI) dopadli zle.

Okrem vyššie uvedeného počet nových žiadostí o dávky v nezamestnanosti v USA dosiahol 240-tisíc v minulom týždni. To znamená nárast o 17-tisíc. v porovnaní s predchádzajúcimi údajmi.

Ak sa americké úrady vrátia ku kvantitatívnemu uvoľňovaniu a prestanú zvyšovať úrokové sadzby, (a časom ich začnú znižovať) to bude znamenať býčí trh na takmer všetkých trhoch. Situácia z krízy Covid sa bude opakovať.

 Nálady tiež predznamenávajú, že dno je blízko alebo za nami

Okrem toho stojí za zmienku, že nálada na trhu (napríklad údaje BTC a ETH Fear and Greed Index uvedené vyššie) naznačujú, že spodná časť tohto cyklu môže byť za nami alebo sa uzavrie.

Twitter analytik il Capo of Crypto naznačuje, že pokles ceny BTC na 12 000 – 14 000 USD je len otázkou času.

Aj keď si nedávno získal popularitu na trhu, mnohí mu pripomínajú, že s podobným vzrušením predpovedal BTC ATH vo výške 500 000 dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár