Cena bitcoinu sa tento rok výrazne zvýši

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Pantera Capital Dan Morehead tvrdí, že cena bitcoinu by sa tento rok mohla zdvojnásobiť. Podľa jeho názoru existuje šanca, že v auguste tohto roku sadzba údajne dosiahne 115 000 USD. Dnes však za 1 BTC zaplatíte iba 50 300 dolárov.

„Myslím si, že sa môže v nasledujúcich piatich alebo šiestich mesiacoch zdvojnásobiť“ , uviedol Morehead pre agentúru Bloomberg

Podľa Moreheadu má BTC „veľmi stály“ desaťročný ročný rast 233% ročne. A hoci dodal, že na trhoch existujú bubliny a poklesy „ak sa na to pozriete z akejkoľvek dlhodobej perspektívy, rast je veľmi konzistentný“. Dodal, že „v nasledujúcich mesiacoch a určite v nadchádzajúcich rokoch sa BTC vráti k svojmu trendu“.
Cena bitcoinu klesla vo štvrtok po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk tweetol, že Tesla už nebude akceptovať bitcoin výmenou za svoje automobily. Dôvod bol ten, že ťažba BTC nie je príliš ekologická. Viac informácii nájdete v našom článku.

V samostatnom rozhovore pre Bloomberg TV generálna riaditeľka a COO Coinbase Emilie Choi poznamenala, že by ju „neprekvapilo“, keby za Muskovým ťahom bolo niečo väčšie. Čo presne?

Tento týždeň agentúra Reuters uviedla, že Tesla sa pokúša vstúpiť na trh pôžičiek na biopalivá za niekoľko miliárd dolárov v nádeji, že využije výhody zelenej politiky Joea Bidena.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár