Celsius dostal inovatívny návrh pomoci od BnkToTheFuture

od Martin Tkáč

Hlavný investor pôžičkovej platformy Celsius, BnkToTheFuture, ktorú spoluzaložil Simon Dixon, prišiel s návrhom pomôci pri nedávnych problémoch s likviditou a solventnosťou. Navrhol implementáciu „finančnej inovácie“ podľa vzoru tej, ktorá bola použitá v roku 2016 na záchranu burzy Bitfinex pred likvidáciou.

NEWSLETTER okrypte.sk
Pomoc pre Celsius

Minulú nedeľu, 12. júna, renomovaná platforma na požičiavanie kryptomien Celsius oznámila, že na svojej platforme organizuje výbery, swapy a prevody medzi účtami. Všetko kvôli „extrémnym trhovým podmienkam“. Pomohli mu medzi inými správca digitálnych aktív – Nexo. Spoločnosť predložila ponuku na odkúpenie niektorých likvidných aktív z platformy.

Teraz sa jeden z investorov – BnkToTheFuture pripojil k skupine projektov, ktoré prejavili podporu pre Celsius. Hoci vyhlásenie Simona Dixona zverejnené v sobotu neobsahovalo podrobnosti o pláne obnovy, ktorý bol ponúknutý predstavenstvu Celsia, vo vyhlásení sa uvádza, že bude podobný tomu, ktorý bol ponúknutý Bitfinexu, keď sa stal obeťou hacku v auguste 2016.

Verím, že tradičné financie nenájdu riešenie pre Celsius včas, ako sme videli v minulosti pri Mt. Gox, ktorý zostáva nevyriešený ani po 10 rokoch. Verím, že sa to dá vyriešiť iba pomocou finančnej inovácie, ako sme to urobili s Bitfinexom, ktorý bol vyriešený do 9 mesiacov a pre vkladateľov fungoval veľmi dobre.

Dixon poukazuje na to, že ako akcionár a veriteľ Celsia ho „rád podporí plánom obnovy“.

Mojím poslaním je ponúkať riešenia, pretože na to máme skúsenosti, licencie a technológie

– povedal.

BnkToTheFuture je globálna investičná platforma, ktorá dáva investorom príležitosť investovať do spoločností s finančnými technológiami, podielových fondov a najnovších finančných produktov. Na platforme je ich viac ako 85 000 kvalifikovaných investorov. V júni 2020 spoločnosť Celsius spustila ponuku spoločných akcií s investičnou platformou, ktorá získala 20,46 milióna USD od 1 039 investorov.

Riešenie podobné Bitfinexu

Dixonova myšlienka podpory Celsius je založená na vzore, ktorý jeho spoločnosť použila v auguste 2016, po tom, čo Bitfinex oznámil, že stratil približne 120 000 bitcoinov hackerským útokom. Táto udalosť potom stála burzu približne 72 miliónov dolárov.

Namiesto likvidačného konania pripravil Bitfinex v tom čase inovatívny ozdravný plán, ktorý okrem iného obsahoval „prehlásenie o splatení“ pre klientov, ktorým boli odcudzené prostriedky, vo forme BFX tokenov. Mali hodnotu finančných prostriedkov stratených počas útoku.

Tieto tokeny boli obchodovateľné na otvorenom trhu alebo mohli byť uložené neskôr na budúcu splátku 1,00 USD za token a efektívne umožnili zákazníkom špekulovať o prestavbe podnikania.

Potom, tiež v auguste 2016, BnkToTheFuture k tomu pridala nové riešenia v spolupráci s Bitfinexom, aby umožnila zákazníkom konvertovať ich BFX tokeny na majetok spoločnosti.

O sedem mesiacov neskôr BnkToTheFuture oznámila, že ich plán bol úspešný a že dotknuté osoby získali späť 75 % až 100 % svojich prostriedkov pomocou rôznych možností, ktoré mali k dispozícii:

V roku 2016 potreboval Bitfinex plán obnovy hackingu a spoločnosť, ktorú som založil, BnkToTheFuture.com, ich podporila a vykonala obnovu, ktorá zahŕňala bezpečnostné tokeny, dlh a vlastný kapitál, čo investorom poskytlo veľmi vysokú návratnosť vysokého rizika, ktoré podstúpili.

Spoluzakladateľ BnkToTheFuture nedeklaroval, či jeho plán obnovy bude zahŕňať tokenovú opciu, ale oznámil, že to bude vyriešené pomocou podobných inovatívnych metód.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár