Celková uzamknutá hodnota Etherea úrovne 2 dosahuje ATH

od Martin Tkáč

Celková zablokovaná hodnota (TVL) v sieťach Ethereum vrstvy 2 dosiahla nový rekord. Rastúce prijatie určite ovplyvnili neustále sa zvyšujúce poplatky za gas úrovne 1.

oKrypte SHOP

TVL protokolov Ethereum vrstvy 2 na rekordnej úrovni

Analytická platforma L2beat uvádza, že TVL naprieč rôznymi protokolmi a sieťami vrstvy 2 dosiahol historické maximum 5,64 miliardy USD.

Riešenia škálovania vrstvy 2 poskytujú výrazne vyššiu priepustnosť transakcií a nižšie transakčné poplatky. Ich prijatie prudko vzrástlo v novembri, keď sa priemerné poplatky za gaz v sieti Ethereum počas tohto obdobia vyšplhali na závratné úrovne.

Dosiahnutie nových ATH v $ ETH uzamknuté vo vrstve 2

Leví podiel na tomto trhu patrí Arbitrum. Táto sieť už má zablokovaných 2,67 miliardy dolárov, teda asi 45 % z celkového počtu.

Decentralizovaná burza derivátov dYdX (DEX) je na druhom mieste s 975 miliónmi dolárov na TVL. Tretie miesto patrí DEX Layer 2 Loopring. TVL tohto projektu je 580 miliónov dolárov. Väčšinu z tejto sumy však tvorí jeho rodný token LRC.

Majk Spirit NFT

100% nárast od začiatku októbra

TVL vrstvy 2 Etherea sa od začiatku októbra viac ako zdvojnásobil. Len pred dvoma mesiacmi to bolo len 2,68 miliardy dolárov.

Podľa údajov BitInfoCharts sú priemerné poplatky za transakcie Ethereum v súčasnosti okolo 40 dolárov. 9. novembra vyleteli na svoje druhé historické maximum – okolo 65 dolárov. Ba čo viac, za posledné štyri mesiace sa ich hodnota zvýšila o 700 %.

Ceny plynu sa líšia v závislosti od prevádzky: jednoduchý prevod tokenu ERC-20 môže teraz stáť približne 45 USD. Zložitejšia interakcia s inteligentnou zmluvou alebo swapom na Uniswap je však až 140 dolárov.

Registrácia názvu v Ethereum Name Service môže stáť stovky dolárov, aj keď samotný názov domény stojí len pár dolárov ročne.

Od októbra zaznamenali decentralizované finančné platformy kompatibilné s viacerými reťazcami rekordné príjmy. Investori a vývojári sa snažia vyhnúť sieti Ethereum kvôli prudko rastúcim poplatkom.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár