Cathie Wood z Ark Invest predpovedá, že tento rok bude prelom na trhu s kryptomenami

Cathie Wood, generálna riaditeľka americkej investičnej spoločnosti Ark Invest, je presvedčená, že trh s kryptomenami zažije tento rok obrovský obrat. Ako dôvody, z ktorých vychádza pri svojej prognóze, uvádza pokles inflácie a zmenu politiky americkej centrálnej banky.

od Simona

Newsletter news

Cathie Wood vidí rok 2023 optimisticky

23. januára bolo na firemnom blogu zverejnené video, v ktorom generálna riaditeľka Ark Invest Cathie Wood a hlavný riaditeľ stratégie firmy Brett Winton diskutovali o výhľade trhu na tento rok. Wood začala preskúmaním makroekonomického výhľadu. Investorka povedala, že okolo je veľa znakov, ktoré naznačujú pokles inflácie. To znamená, že „Fed by mal čoskoro zmeniť svoje konanie,“ povedala generálny riaditeľ Ark Invest. Podľa Cathie by takáto situácia veľmi prospela trhom s rizikovými aktívami, akými sú kryptomeny.

A čo viac, povedala, že celý tím jej spoločnosti verí, že inflácia môže klesnúť k cieľu Fedu na úrovni 2 percent. Wood sa dokonca odvážila predpovedať, že inflácia by mohla dokonca klesnúť pod túto úroveň, alebo dokonca ísť do záporu, keď bude peňažná zásoba klesať.

Poukazuje na to, že trh čaká na signál od Federálneho rezervného systému, čo sa stane v prvej polovici roku 2023. Dodala tiež, že investičné portfóliá jej spoločnosti by v takejto situácii mali fungovať veľmi dobre, len čo úrokové sadzby začnú klesať pod očakávania.

bitcoin

Aké odvetvia sú odvetviami budúcnosti?

ARK Invest dlhodobo investuje do akcií súvisiacich so sektorom kryptomien. Spoločnosť má fondy založené na digitálnych aktívach, investíciách rizikového kapitálu do blockchainových projektov, prelomový inovačný fond a šesť aktívnych technológií. Okrem toho existujú ETF založené na fintech projektoch.

Medzitým počas spomínaného videa hlavný stratég Ark Invest, Brett Winton, hovoril o umelej inteligencii (AI), pričom zdôraznil, že pokrok vo vývoji tejto technológie sa v roku 2023 zrýchli. S Wood sa dohodol, že kryptomenové aktíva tento rok zaznamenajú veľký skok.

„Verejné blockchainy, kryptomeny a ich pridružené aktíva, ktoré v súčasnosti prechádzajú ťažkým obdobím, sa stanú ešte rozmanitejšími kvôli ich nedostatku v ére hojnosti,“ hovorí stratég.

Winton poukazuje na to, že v situácii, keď sa makroekonomické prostredie otočí a FED „zmení svoje miesto“, je príležitosť na „expanziu a realizáciu hodnôt v rámci podnikového a verejného trhového priestoru ešte väčšia“.

Wood tiež zdieľala záver, že tieto technologické inovácie majú deflačný charakter, čo „spôsobí boom produktov a služieb súvisiacich s týmto typom inovácií“.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár