5% alokácia inštitúcií by mohla posunúť BTC k 500 000 $

od Martin Tkáč

Podľa výkonnej riaditeľky Ark Investments Cathie Wood tvoria kryptomeny stále malý zlomok inštitucionálnych portfólií. Ak však vyčlenia 5 % svojich prostriedkov do tejto novej triedy aktív, cena BTC by mohla vyletieť až k 500 000 USD.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Wood tiež v rozhovore pre CBDC uviedol, že kryptomeny „korelujú veľmi odlišne ako iné aktíva“. Jediným investičným produktom blízkym digitálnym tokenom sú podľa nej nehnuteľnosti.

Generálna riaditeľka Ark povedala:

Inštitúcie sa musia pozrieť na nové triedy aktív, ktoré sa vyvíjajú a majú nízke korelácie. Toto je kľúč k diverzifikácii a svätému grálu alokácie aktív.

„Myslíme si, že prechod inštitúcií na #bitcoin… by mohol pridať 500 000 dolárov k cene bitcoinu, ak by sa časom posunuli na úroveň zhruba 5 %, hovorí @CathieDWood #crypto pic.twitter.com/lX5yQGSK3b z @ ARKInvest

Inštitúcie sa stále hromadia

A hoci podľa Cathie Woodovej majú inštitúcie stále malú účasť na trhu, niektoré spoločnosti nakupujú obrovské množstvá bitcoinov.

Príkladom je MicroStrategy. 9. decembra spoločnosť vedená Michaelom Saylorom kúpila ďalších 1 434 BTC za približne 82,4 milióna dolárov v hotovosti. MicroStrategy je lídrom medzi korporáciami, ktoré investovali do primárnych kryptomien. V súčasnosti má 122 477 BTC s odhadovanou hodnotou 5,9 miliardy dolárov.

Podľa BitcoinTreasuries je Tesla na druhom mieste. Spoločnosť Elona Muska má 43 200 mincí v hodnote približne 2 miliárd dolárov. Jack Dorsey’s Square, po novom známy ako Block, je tretím najväčším podnikovým držiteľom.

Majk Spirit NFT

Grayscale, najväčší kryptomenový fond na svete v súčasnosti spravuje aktíva v hodnote 46,6 miliárd dolárov. Leví podiel v tomto fonde, približne 68 %, je v jeho zvereneckom fonde BTC.

AKTUALIZÁCIA 09/12/21: Čisté aktíva pod správou, držby na akciu a trhová cena za akciu pre naše investičné produkty.
Celková AUM: 46,6 miliardy $ $ BTC $ BAT $ BCH $ LINK $ MANA $ ETH $ ETC $ FIL $ ZEN $ LTC $ LPT $ XLM $ ZEC $ UNI $ AAVE $ COMP $ CRV $ MKR $ SUSHI $ SNX $ YFI $ UMA $ BNT $ ADA $ SOL pic.twitter.com/OStV0jivn0

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár