Cardano zverejnilo správu o aktualizácii siete projektu

Cardano zverejnilo správu o aktualizácii siete projektu

od Martin

V júni má Cardano spustiť testovaciu sieť Vasil. Projekt sa už môže pochváliť posilneným základom a novými iniciatívami plánovanými s Fund9, ktorý sa má čoskoro spustiť.

Cardano zverejňuje správu o vývoji

Cardano zverejnilo svoju novú správu o vývoji webu. Projekt ho chce využiť na informovanie používateľov o aktuálnych aktualizáciách. Dokument sa podobá okrem iného na hardfork Vasil, ktorý sa má uskutočniť budúci mesiac. Očakáva sa, že Testnet bude pripravený začiatkom júna, zatiaľ čo hard fork by mal byť uvedený do prevádzky 29. júna.

IOHK, zodpovedný za sieť, preveril prácu rôznych tímov, ktoré prepracúvajú Cardano. Napríklad tím Plutus pridal do reťazca „Plutus.ChainIndex.App (runMainWithLog)“, čo umožňuje efektívnejšie spracovanie údajov. Tím Marlowe vylepšil optimalizáciu v Marlowe Run. Bola tiež nastavená integrácia Sentry a boli opravené niektoré problémy s testovaním reťazcov.

Project Catalyst oznámil spustenie Fund9 s 16 miliónmi dolárov v grantoch ADA a iných ekosystémových odmenách.

cardano report

ADA cena

Napriek všetkým týmto zmenám na webe cena natívneho tokenu Cardano – ADA – po nedávnom výpredaji, ktorý sa uskutočnil na trhu, naďalej klesá. S kapitalizáciou viac ako 18 miliárd dolárov je token ôsmym najväčším blockchainovým aktívom na CoinMarketCap.

ADA sa momentálne obchoduje za 0,54 USD, čo je nárast o 3,54 % za posledných 24 hodín, no na týždennej báze je cena stále o 1,5 % nižšia.

Je však potrebné dodať, že veľryby v sieti ADA využili nedávne poklesy na akumuláciu svojich zdrojov. Najväčšiu aktivitu od januára 2022 podľa analytickej spoločnosti Santiment vykázali veľkí investori. 12. mája, keď bola ADA 0,40 USD, sieť zaznamenala 1 085 transakcií v hodnote viac ako 100 000 USD.

V tweete Santimentu sa môžeme dočítať:

Veľryby Cardano stoja za včerajším nárastom obchodov, keď cena medzi 8:00 a 12:00 UTC klesla na dno na 0,40 USD. Tieto skoky veľmi často naznačovali zmenu smerovania cien pre ADA a pozorne sledujeme pokračujúcu aktivitu lovu veľrýb.

zdroj: santiment.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár