Cardano už spracovalo 20 miliónov transakcií

od Martin Tkáč

Blockchain Cardano je jednou z najvyhľadávanejších platforiem pre nadšencov kryptomien. Teraz dosiahol nový míľnik, od svojho spustenia spracovalu 20 miliónov transakcií.

Blockchain Cardano si zachoval povesť poskytovania neprerušovaného výkonu, zatiaľ čo iní, ako napríklad Solana, mali problémy.

Blockchain Cardano prešiel za posledných pár mesiacov výraznými zmenami. V septembri bol predstavený Alonzo hardfork, ktorý do platformy pridal funkcionalitu smart kontraktov.

Pomohlo to tiež Cardano vydať sa na novú cestu na rozvíjajúcich sa trhoch decentralizovaných financií (DeFi) a nekonvertibilných tokenov (NFT). Minulý mesiac zakladateľ spoločnosti Cardano Charles Hoskinson tiež hovoril o naliehavej potrebe modernizácie Hydra, aby zvládla hustú premávku na platforme.

Počas svojej poslednej relácie AMA hovoril šéf Cardano o proxy kľúčoch, ktoré budú dokonalou inováciou zabezpečenia a ochrany súkromia na blockchaine Cardano.

pípanie

Tri keychainy

Počas svojho nedávneho AMA hovoril šéf Cardana aj o troch keychainoch, ktoré budú v blízkej budúcnosti hrať kľúčovú úlohu v bezpečnosti a súkromí Cardana. Tieto tri reťazce kľúčov zahŕňajú čakajúci kľúč, hlasovací kľúč a vkladací kľúč.

Budú hrať kľúčovú úlohu pri budovaní bezpečného oddelenia medzi horúcou a studenou infraštruktúrou na blockchaine Cardano.

Okrem toho by použitie proxy kľúčov v infraštruktúre pomohlo oddeliť kľúčové informácie o používateľoch, na ktorých sa často zameriavajú hackeri a podvodníci. Hoskinson povedal, že je jedným z prvých hráčov v tomto odvetví, ktorý zaviedol koncept bočných reťazcov pre lepšiu bezpečnosť. Zároveň dodal, že realizácia prebehne niekedy v roku 2022.

Hoskinson dodal:

Tento model sme zverejnili ako prví na trhu. Toto je sila, prečo je tento model taký škálovateľný, pretože môžete spustiť toľko vecí, koľko chcete. Ide len o nosnosť systému.

To bude musieť byť na pláne o niečo neskôr. Pravdepodobne v druhej polovici roku 2022, pretože je potrebné urobiť veľa. Ale určite je to niečo,na čo hľadáme protokol, ktorý má zmysel.

Hoskinson: Neprepadajte panike z predaja ADA

Natívna kryptomena Cardano (ADA), sa nedávno dostala pod tlak v dôsledku korekcie trhu. Hoskinson požiadal ľudí, ktorí prepadli panike, aby sa trochu „upokojili“. Ďalej uviedol, že výpredaje sú neoddeliteľnou súčasťou digitálnych aktív.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár