Cardano k dispozícii na burze BitBay

od Martin Tkáč

BitBay, najväčšia burza digitálnych mien v strednej a východnej Európe, pridáva na svoju platformu Cardano. Vklady boli spustené v pondelok 16. augusta a obchodovanie začne v stredu 18. augusta o 12:00. Podľa údajov CoinMarketCap je ADA v súčasnosti treťou najväčšou kryptomenou s trhovým ocenením viac ako 69 miliárd dolárov,

Obchodovanie Cardano na Bitbay sa začína 18. augusta

Od 18. augusta budú môcť používatelia BitBay nakupovať a predávať ADA. BitBay ponúkne nasledujúce obchodné páry:

ADA / PLN, ADA / USDT a ADA / EUR.

V súčasnej dobe burza umožňuje výmenu 52 kryptomien, od stablecoinov ako Tether až po známe projekty ako Ethereum, ako aj menej známe projekty ako Atari token.

Rok začalo Cardano (ADA) veľmi dobre, keď prelomil psychologickú hranicu 1 dolár a 16. mája zaznamenal historické maximum 2,30 dolára. ADA sa stala štvrtou najcennejšou kryptomenou z hľadiska trhovej kapitalizácie, pričom za sebou nechala Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) a Polkadot (DOT). V čase vydania je ADA ocenená na 2,14 dolára.

Stratégiou BitBay je mať všetky cenné a obľúbené kryptomeny, ktoré spĺňajú zákonné požiadavky spoločnosti. Za posledný mesiac boli na platformu pridané kryptomeny ako Atari (ATRI), Dogecoin (DOGE), Polygon (MATIC), Enjin coin (ENJ) a Chiliz (CHZ).

Od začiatku roku 2021 burza predstavila celkovo 17 nových kryptomien.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár