Cardano cesta k inteligentným zmluvám

od Martin Tkáč

Integrácia inteligentných zmlúv bola pre tím Cardano hlavným záväzkom. Väčšina potrebných aktualizácií bola nakoniec implementovaná podľa plánu, ale došlo k určitému oneskoreniu.

Po úspešnom spustení hard forku Alonza Whitea sa tím presunul do ďalšej fázy projektu. Začiatkom augusta bola oznámená verejná testovacia sieť pre Alonzo Purple. Vývojár spoločnosti Cardano uviedol, že sieť začala prijímať nových používateľov.

AKTUALIZÁCIA ALONZO: S potešením vám oznamujeme, že sme teraz úspešne rozbehli #AlonzoPurple a dnes sme začali proces nového prihlásenia nových používateľov 👍 💪
1/12 $ ADA #Cardano @CardanoStiftung @Cardano @emurgo_io @IOHK_Charles

V reakcii na správy sa cena pôvodného tokenu ADA vyšplhala na nové historické maximá. S viac ako 100% rastom v mesiaci ADA prelomila hranicu 2,5 dolára, čím vytvorila nový historický rekord a predbehla ostatné vedúce kryptomeny na trhu.

Zakladateľ Cardana Charles Hoskinson zdieľal video, aby používateľov ubezpečil, že projekt je na dobrej ceste. Povedal, že hoci majú ešte veľa práce, plánovaný dátum vydania sa tentoraz neodkladá.

Sem-tam sa vyskytne niekoľko drobných chýb. Niekoľko podrobností o kvalite. Tieto veci vyčistíme.

Predtým vývojár IOHK na Twitteri zverejnil, že tím odoslal návrh aktualizácie do testovacej siete Cardano. Podľa ich vlastných slov by to umožnilo „hard fork reťazca do éry Alonza a umožnilo by to riešenie inteligentných zmlúv“.

Projekt zorganizoval stretnutie zainteresovaných strán, ktorého sa zúčastnilo viac ako 25 ľudí. Cieľom bolo rozhodnúť, či sa toto rozhodnutie má vykonať. Hoskinson s potešením oznámil, že výsledok stretnutia je pozitívny, čím potvrdil dátum konečného spustenia 12. septembra.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár