Cardano (ADA) pripravený implementovať inteligentné zmluvy

od Martin Tkáč

Po starostlivom testovaní je Cardano konečne pripravený prejsť hard forkom Alonzo. Táto aktualizácia umožní blockchainu podporovať inteligentné zmluvy.

Cardano prejde v nedeľu hard forkom Alonzo

Ako oznámila spoločnosť za Cardano – IOHK, v nedeľu prejde sieť hardforkom Alonzo. Dnes sa nám podarilo implementovať návrhy aktualizácií do siete mainnet.

SPUSTENIE POTVRDENÉ: Dnes, okolo 17:26 UTC, sme úspešne odoslali návrh aktualizácie na hlavnú sieť #Cardano, aby sa v nedeľu spustila udalosť kombinátora pevných vidlíc 💪🙌 #Cardano $ ADA

Charles Hoskinson spustil priamy prenos, aby sa podelil o pozitívne správy a zablahoželal celej komunite:

Počas vysielania vysvetlil, že inteligentné zmluvy začnú byť účinné v nedeľu 12. septembra o 21:45 UTC. Odteraz to bude môcť urobiť každý, kto je pripravený implementovať svoje inteligentné zmluvy na hlavnej sieti Cardano.

Na začiatok akcie Charles oznámil niekoľko „hračkárskych“ zmlúv. Spoločnosť ich napísala zo zábavy a jedna z nich sa týka závodu navrhnutého v rámci projektu Polymarket, ktorý 14. augusta tweetoval:

@Bude @Cardano podporovať inteligentné zmluvy na Mainnete do 1. októbra 2021?

🕰️ Po nespočetných zmeškaných termínoch hodiny tikajú za $ ADA

Obchodujte teraz alebo sledujte kurzy na Polymarket

Čo bude ďalej s Cardanom?

Aktivácia inteligentných zmlúv je dôležitým medzníkom v ére Goguena. Umožní vám to stavať decentralizované aplikácie na Cardano. V tomto mieste je už okolo testovacej siete vybudovaných niekoľko DEXov a protokolov, z ktorých jeden je Minswap.

Ak všetko pôjde hladko, môžeme v nasledujúcich mesiacoch očakávať záplavu projektov postavených na vrchole blockchainu Charlesa Hoskinsona.

Jedným z nich je prevodník ERC20, ktorý bol nedávno zavedený do testovacej siete. Po Alonzovom hard forku bude toto riešenie k dispozícii v sieti mainnet a projekty budú môcť ľahko prenášať svoje tokeny medzi Ethereum a Cardano.

Nasledujúce éry v pláne Cardano sú Basho, ktoré sa zameria na škálovanie ekosystému pomocou riešení ako Hydra a Voltaire, ktoré zavedú funkciu riadenia.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár