Cardano a Binance Chain nie sú pre Ethereum konkurenciou

od Martin Tkáč

Posledné týždne boli pre Ethereum (ETH) veľmi zaujímavé. Po tom, čo 20. februára dosiahlo historickě maximum 2 043 USD. Teraz sa ukazujú aj ďalšie platformy Binance Smart Chain a Cardano.

Vývojári ETH nevidia Binance Chain ani Cardano ako konkurenciu

Oba menšie altcoiny prekonali za posledných 12 mesiacov ETH, čo vyvoláva niekoľko otázok. Prečo začínajú doháňať Ethereum? Predstavujú skutočnú hrozbu pre dominanciu Etherea?

Poplatky za transakcie sú hlavným dôvodom, prečo sa Binance Smart Chain a Cardano v poslednej dobe darilo.

Ryan Berckmans k tomu povedal: „Podľa môjho názoru sa Binance pokúsi využiť to, čo komunita a trh vnímajú ako slabosť Etherea.“

Pokiaľ ide o Cardano, dôvody jeho nedávneho vzostupu môžu spočívať najskôr na špekulantoch a obchodníkoch, než v tom, že ho tím postaví ako nízkonákladovú škálovateľnú alternatívu k Ethereu.

„Neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by naznačovali, že nedávny rast Cardana je niečo iné ako špekulanti, ktorí sa snažia presvedčiť ostatných špekulantov, že Ethereum sa nemení a Cardano môže byť odpoveďou.“

„Sme v býčom cyklu, čo znamená, že mnoho nových investorov ešte nie je v tomto sektore dosť dlho na to, aby pochopili, prečo je cenzurovateľný reťazec nebezpečný,“ povedal Dawson Botsford.

Otázkou je, že Binance Smart Chain a Cardano môžu pokračovať vo svojich vzostupoch a pevne sa etablovať ako skutoční súperi Etherea.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár