Cade Cunningham, slávny basketbalový hráč, bude propagovať kryptomeny

od Martin Tkáč

Cade Cunningham a BlockFi z Detroit Pistons spoja svoje sily. Cieľom je ukázať športovým fanúšikom potenciál kryptomien. Basketbalista sa objaví vo vzdelávacích videách o blockchaine.

Cade Cunningham bude pracovať s BlockFi

BlockFi podpísala exkluzívnu zmluvu o dlhodobej spolupráci s profesionálnym basketbalovým hráčom  Cade Cunninghamom. Hviezda Detroit Pistons sa zúčastní vzdelávacích filmov, ktoré sa budú zaoberať témou blockchainu. Na oplátku dostane športovec plat v kryptomenách.

Podľa nedávnej tlačovej správy má 19-ročný Američan vzdelávať športových fanúšikov o hodnote kryptomien. Má sa objaviť v spomínaných klipoch, ale aj poskytovať exkluzívne rozhovory.

V rozhovore pre médiá tvrdil, že sám chápe, že digitálne aktíva sa stávajú stále dôležitejším prvkom finančného systému. Dodal, že partnerstvo s BlockFi je pre neho veľmi výhodné. Dozvedeli sme sa, že sa považuje za dlhodobého investora.

Som rád, že môžem spolupracovať s BlockFi na skutočnej diverzifikácii svojho portfólia a správe svojich aktív v kryptomene. Najmä preto, že vo finančnom svete nadobúdajú stále väčší význam. Pokiaľ ide o mňa, nemám na mysli iba prípravu na dlhodobé investície, ale aj vzdelávanie budúcich generácií o financiách, “povedal. V USA a na celom svete nemá mnoho pracovitých ľudí stále prístup k nákladovo efektívnym a spoľahlivým možnostiam sporenia a investovania, dodal.

Na druhej strane Zac Prince generálny riaditeľ a spoluzakladateľ BlockFi ocenil Cunninghama ako jednu z hviezd NBA, ktorí chcú vzdelávať ľudí.

Každý, kto sledoval čo i len minútu Cadeovej kariéry, vie, že je budúcnosťou basketbalu. To, čo nás vzrušuje, je jeho záujem a oddanosť kryptomenám, ktoré sú podľa nás budúcnosťou financií – povedal.

Športovci stavili na kryptomeny

Športovci sa čoraz viac otvárajú kryptomenám. Giorgio Chiellini, slávny taliansky futbalista, ktorý priviedol Taliansko do finále Euro 2020, nedávno oznámil uvedenie svojej zbierky NFT, ktorá je k dispozícii na Blockasset.

Pred pár dňami sme tiež zistili, že Lionel Messi, ktorý prišiel do francúzskeho futbalového klubu Paris Saint-Germain (PSG), podpísal zmluvu, ktorá stanovovala, že dostane časť odmeny v kryptomene PSG.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár