Bývalý šéf Google už v roku 2014 chválil Bitcoin

Objavilo sa staré video Erica Schmidta, bývalého šéfa Google, v ktorom nazýva Bitcoin jedinečným. Hovorí o technológii, nie o potenciáli bitcoinu ako meny.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Bitcoinová technológia

Video je z roku 2014 a ukazuje vystúpenie v múzeu počítačovej histórie v tom istom roku. Schmidt hovorí, že technológia bitcoinov je dôležitá, ale nespomína, že bitcoin sa bude používať ako mena.

Mnoho nových podnikov sa bude spoliehať na bitcoiny

Uviedol, že technologické nastavenie Bitcoinu by v budúcnosti vytvorilo mnoho nových podnikov. V tomto smere je Schmidt vizionár. Vtedy neexistovalo žiadne akceptovanie Bitcoinu, s výnimkou malej skupiny šťastlivcov.

V tom čase sa mu veľmi nepáčil peňažný dopad, ktorý by Bitcoin mohol mať na ekonomiku. Avšak skutočnosť, že také slávne meno hovorilo o Bitcoine v roku 2014, je niečo mimoriadne.

Bitcoin dôležitý pre kryptografiu

Dá sa dokonca tvrdiť, že jeho postoj možno považovať za veľkú podporu pre vyhliadky aktíva.

Schmidt povedal:

„Bitcoin je pozoruhodný krypto úspech. Schopnosť vytvoriť niečo, čo nie je replikovateľné v digitálnom svete, má veľkú hodnotu. Bitcoinová architektúra, doslova schopnosť mať tieto knihy, ktoré sa nedajú replikovať, je úžasný pokrok. Veľa ľudí si na tom postaví biznis.“

Schmidt sa rozhodne ísť s Web3

V apríli tohto roku mal Schmidt rozhovor pre CNBC a zdá sa, že sa držal svojho postoja, že technológia Bitcoin je mimoriadne zaujímavá. Nehovorí o kryptomenách, ale zaujímajú ho najmä pojmy ako Web3:

„Nový internetový model, kde môžete spravovať svoju identitu ako jednotlivec a kde nemáte centralizovaného manažéra, je veľmi výkonný. Je veľmi zvodný a veľmi decentralizovaný.“

Miliardár a bývalý technický poradca Alphabetu potvrdil, že jeho záujem o Web3 sa točí okolo tokenomiky, systému ovplyvňujúceho špecifické vlastnosti ponuky a dopytu digitálnych mien.

bitcoin

Schmidt a kryptomenový priemysel

Schmidt sám vlastní kryptomeny. Prezradil, že investoval malé množstvo peňazí do digitálnych aktív. Konkrétne mince však nespomenul. Počas rozhovoru povedal, že práve začal investovať. Tento rozhovor sa uskutočnil v apríli.

V priebehu rokov sa čoraz viac angažoval v kryptomenovom priemysle. Od roku 2021 je Schmidt strategickým poradcom kryptomenovej spoločnosti Chainlink. Je tiež spoluautorom knihy „The Age of AI“, v ktorej vyzdvihuje budúcnosť technologického sektora.

Schmidt nepovažuje všetok vývoj v odvetví kryptomien za rovnako dôležitý. Kritizuje napríklad existujúce blockchainy a poznamenal, že väčšina sa zameriava na zabezpečenie toho, aby neboli napadnuté. Podľa neho je to strata času.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár