Bývalý generálny riaditeľ Goldman Sachs Lloyd Blankfein hovorí o kryptomenách

od Martin

Aj keď trh s digitálnymi aktívami výrazne stráca, bývalý generálny riaditeľ Goldman Sachs Lloyd Blankfein uviedol, že kryptomeny sú už súčasťou našej reality.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Lloyd Blankfein hovorí o kryptomenách

Bývalý generálny riaditeľ Goldman Sachs Lloyd Blankfein povedal, že ekosystém kryptomien sa za posledný rok vyvinul. Preto verí, že tento trh nám zostane a to aj napriek aktuálnemu krachu.

Americký bankár, ktorý do roku 2018 pôsobil ako generálny riaditeľ Goldman Sachs, nebol ku kryptomenám vždy láskavý. Začiatkom roku 2021 spochybnil schopnosť bitcoinu byť uchovávateľom hodnoty kvôli jeho obrovskej volatilite. Dotkol sa aj témy súkromných kľúčov s tým, že ide o riskantné riešenie, pretože je ľahké ich stratiť.

V nedávnom rozhovore pre CNBC sa však Blankfein ukázal z inej stránky. Poznamenal, že rok 2021 bol veľmi úspešný, pričom bitcoiny a altcoiny priťahovali pozornosť veľkých investorov.

Pozri, môj pohľad na to sa vyvíja. Nemôžem predpovedať budúcnosť, ale myslím si, že je skvelá vec, keď sa dokážem dobre pozrieť na súčasnosť,“ povedal. Dodal, že kryptomeny sú s nami a navrhol, že zostanú na trhoch.

Keď už hovoríme o súčasnom poklese cien, Blankfein povedal, že to nie je veľký problém, keďže do tejto triedy aktív už bolo investované značné množstvo kapitálu. Poznamenal tiež, že bitcoiny a altcoiny majú svoje výhody, ako napríklad „okamžitý prevod a znížené úverové riziko“.

Potom navrhol, že by bol sám ochotný investovať do kryptomien.

Začiatok medvedieho trhu?

Napriek jeho slovám je dnes na trhu klesajúci trend. Bitcoin začal klesať po tom, čo Federálny rezervný systém odhalil svoje ďalšie plány na boj s infláciou. Inými slovami, Fed oznámil, že začne obmedzovať dotlač, ktorá v posledných dvoch rokoch poháňala mnohé trhy.

V tejto poznámke už Mark Cuban, majiteľ Dallas Mavericks a zástanca kryptomien vyjadril názor, že BTC nie je a nikdy sa nestane zaistením proti inflácii.

Náladu nezlepšilo ani dianie na burzách. Bitcoin v nasledujúcich týždňoch pokračoval v poklese a v čase písania tohto článku stál okolo 36 000 dolárov.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár