Bývalý expert Google sa pripája k Chainlink

od Martin Tkáč

Muž, ktorý pomohol vybudovať jednu z najväčších softvérových spoločností na svete, sa pridáva k Chainlink. Spoločnosť podpísala zmluvu s bývalým generálnym riaditeľom Google Ericom Schmidtom. V spoločnosti bude pôsobiť ako strategický poradca.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Schmidt sa pripája k Chainlink

Chainlink, ako sám seba opisuje, sa zameriava na „agregáciu a implementáciu údajov z reálneho sveta, ktoré sa majú použiť ako inteligentné zmluvy založené na rôznych blockchainoch“. Projekt to robí pomocou sietí Oracle, ktoré spájajú systémy Web 3.0 so staršími databázami.

Chainlink pomohol zabezpečiť viac ako 80 miliárd dolárov, ktoré sú zamknuté v mnohých inteligentných zmluvných reťazcoch.

Blockchainové siete a Chainlink oracles sú v zlomovom bode, pokiaľ ide o rast a prijatie, povedal spoluzakladateľ Sergey Nazarov
Ericove skúsenosti a poznatky v oblasti vytvárania globálnych softvérových platforiem novej generácie a inovácií budú neoceniteľné, pretože pomôžeme vývojárom a inštitúciám vstúpiť do novej éry finančnej transparentnosti,“ dodal.

Eric Schmidt pomohol spoločnosti Google škálovať infraštruktúru spoločnosti. Pomáhal spoločnosti počas IPO v hodnote 23 miliárd dolárov. Súčasne pracoval na vývoji Gmailu, Google Maps, Chrome, Adsense a Fiber súčasne. Bol tiež predsedom Rady pre inovácie ministerstva obrany a Výboru národnej bezpečnosti pre umelú inteligenciu.

Dnes je spoluzakladateľom Schmidt Futures a prezidentom Broad Institute of MIT a Harvard.

Schmidt verí, že nedostatok spojenia blockchainu s fyzickým svetom je jednou z hlavných slabín tejto technológie, ktorú Chainlink pomáha prekonávať.

Chainlink je tajná zložka trhu blockchainu, ktorá odomyká potenciál platforiem inteligentných zmlúv a prináša revolúciu do podnikania a spoločnosti. Som rád, že môžem pomôcť tímu Chainlink Labs vybudovať svet založený na pravde, povedal bývalý expert Google.

Majk Spirit NFT

Multi-blockchain

Chainlink sa zameriava na budovanie multi-blockchain ekosystému a zatiaľ sa mu celkom darí rozširovať svoju sieť. V októbri spoločnosť uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Cardano, aby priniesla systémy Oracle na trh inteligentných zmlúv s blockchainom.

Nedávno Associated Press tiež oznámila, že spustí uzol Chainlink na poskytovanie inteligentných zmlúv pre vývojárov.

zdroj: blocjchain.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár