Bývalý expert Goldman Sachs vysvetľuje, prečo niektorí finančníci nie sú bitcoinovými nadšencami

Bývalý bankár Goldman Sachs vysvetľuje, prečo sa ľudia z Wall Street podľa jeho názoru tak často mýlia v otázke bitcoinu. John Haar, pretože o ňom hovoríme, verí, že konzervatívni finančníci nerozumejú myšlienke tejto špičkovej kryptomeny.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

John Haar hovorí o bitcoine

Haar je bývalý správca aktív v Goldman Sachs. Svoje názory na kryptomeny vyjadril 14. augusta v eseji, ktorá bola zaslaná klientom maklérskej platformy Swan Bitcoin. Vo svojom texte vysvetlil, že starí finančníci nerozumejú bitcoinu (BTC), a preto si myslia, že kryptomena nebude úspešná.

Haar uviedol, že o bitcoin sa začal zaujímať v roku 2017. Dôvodom bolo, že digitálna mena bola často v médiách. V tom čase nastal veľkolepý boom kryptomien. Ako dodáva, história a základy projektu siete Bitcoin ho nadchli. Bitcoin, dodal, „opravuje nedostatky zlata.“

Haar tiež poznamenáva, že negatívny postoj Wall Street ku kryptomenám je výsledkom nedostatku vedomostí. A čo je horšie, ľudia, ktorí o blockchaine vedia málo, sú najzarytejšími odporcami digitálnych mien. Táto nevedomosť podľa bývalého experta Goldman Sachs účinne bráni ľuďom stať sa nezávislými mysliteľmi a skorými osvojiteľmi nových technológií.

Poukázal tiež na to, že finančníci sú často vysoko špecializovaní, ale len vo svojom odbore, čo im podľa neho ponecháva dosť obmedzený pohľad na svet. Nedokážu sa pozrieť za určitý duševný horizont.

„Zarábajú si na živobytie poznaním špecifík svojho kúta sektora finančných služieb. Nemajú motiváciu skúmať základy systému,“ dodal.

bitcoin

Mainstream presviedča bitcoinmi?

Má Haar pravdu? Na jednej strane áno, pretože nie je ťažké nájsť na internete veľmi negatívne vyjadrenia napríklad od Warrena Buffetta alebo Jamieho Dimona z JP Morgan, ktorí nie sú voči BTC ani tak skeptickí ako skôr nepriateľskí. Ďalšia vec je, že sa to pomaly začína meniť a čoraz viac investorov sa stáva podporovateľmi kryptomien a bitcoinu samotného.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár