Burza Huobi oznamuje zmeny v štruktúrach spoločnosti

Kryptomenová burza Huobi oznámila plánované zníženie počtu zamestnancov. Podľa informácií ich hovorcu má spoločnosť v úmysle prepustiť asi 20 % zamestnancov. Rozhodnutie zrušiť pracovné miesta je jedným z prvkov prebiehajúcej reštrukturalizácie po tom, čo Huobi prevzal Justin Sun. Spoločnosť však poprela akékoľvek fámy o ich problémoch s likviditou.

od Simona

Newsletter news

Huobi popiera falošné správy

6. januára hovorca kryptomenovej burzy Huobi pre Cointelegraph povedal, že spoločnosť vykonáva reštrukturalizačné aktivity. Odvolal sa na niektoré informácie, ktoré o problémoch burzy už dlhšie kolujú v médiách. Okrem iného nastolil otázku údajného prepúšťania. Informácie o tom, že by firma prepustila až 40 % zamestnancov, poprel.

„Plánovaná miera prepúšťania sa pohybuje okolo 20 %, no prepúšťanie sa ešte nezačalo,“ povedal Cointelegraphu vo svojom vyhlásení.

Burza Huobi začala proces zmeny svojich vnútorných štruktúr po získaní nových akcionárov, dodal hovorca.

„Pri súčasnom útlme opustíme v budúcnosti natrvalo veľmi oklieštený tím. Optimalizácia zamestnancov je zameraná na implementáciu stratégie značky, optimalizáciu štruktúry, zlepšenie efektivity a návrat do prvej trojky,“ informoval o tom hovorca Huobi.

huobi

Burza ubezpečuje, že je stabilná

Jednou z kľúčových otázok zahrnutých vo vyhlásení burzy je otázka likvidity Huobi. Hovorca poprel mediálne obvinenia týkajúce sa údajnej platobnej neschopnosti kryptomenovej burzy. Ako sa uvádza vo vyhlásení spoločnosti:

„Sme si vedomí pripomienok týkajúcich sa aplikácie Huobi a bezpečnosti používateľských zdrojov. Takéto nepodložené a poburujúce fámy nielenže poškodzujú imidž značky Huobi, ale v konečnom dôsledku ovplyvňujú aj záujmy používateľov Huobi.“

Pred časom sa Justin Sun osobne verejne vyjadril k fámam o insolventnosti Huobi. Vtedy konštatoval, že finančná situácia burzy je v poriadku a majetok užívateľov je plne chránený. Okrem toho tiež vyhlásil, že Huobi bude „plne rešpektovať zákonné požiadavky miestnych pracovníkov“.

Zmeny v podnikových štruktúrach

V októbri 2022 tvorca platformy a väčšinový akcionár Huobi – Leon Li – predal spoločnosť Justinovi Sunovi, zakladateľovi protokolu Tron. Zdá sa, že Huobi zaviedlo nejaké zmeny krátko po výmene manažmentu, keďže niektorí kľúčoví manažéri firmu čoskoro opustili.

Bývalý zamestnanec Huobi pre Cointelegraph povedal, že pred niekoľkými mesiacmi rezignoval. Povedal, že jeho rozhodnutie bolo silne ovplyvnené veľkými zmenami v spoločnosti, keď sa objavili fámy, že Sun kupuje Huobi.

„Pokiaľ viem, najskôr došlo k výmene vedenia,“ povedal bývalý zamestnanec, ktorý požiadal o zachovanie anonymity.

Niektoré zdroje navyše uviedli, že pred niekoľkými mesiacmi spoločnosť opustila aj finančná riaditeľka Huobi Group Lily Zheng.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár