Burza BitZ sa zatvára

od Martin Tkáč

Uprostred vážnych obmedzení kryptomien v Číne končí 4-ročná čínska burza BitZ.

BitZ oznámila svoje zatvorenie po štyroch rokoch prevádzky jednej z najobľúbenejších internetových búrz. Ako dôvod svojho rozhodnutia označila „politické a regulačné požiadavky“.

Aj keď je skutočný dátum uzávierky stanovený na 21. október 2021, burza uviedla, že predtým pozastavila registráciu nových používateľov a KYC. Tieto operácie sa v pevninskej Číne skončili 26. septembra 2021. Len niekoľko dní predtým však burza tweetovala o kódexoch DMX na burze.

BitZ informoval existujúcich používateľov, že plánuje „usporiadané stiahnutie výrobku z dôvodu zaistenia bezpečnosti majetku užívateľov“. Okrem toho predstavuje najdôležitejšie prvky obdobia, ktoré viedlo k jeho uzavretiu na konci októbra.

Zatvoríme všetky registrácie už 8. októbra 2021. K dispozícii zostanú iba niektoré transakcie a výbery. Za týmto účelom sa otvorí automatické vyberanie majetku.

Funkcia OTC obchodovania na webe bude deaktivovaná 14. októbra 2021. V ten deň budú otvorené pozície automaticky uzavreté.
21. októbra 2021 bude obchodovanie s menami pozastavené a používatelia sa nebudú môcť prihlásiť na web ani do aplikácie.
V záverečnom období bude navyše pôvodná mena platformy BZ vykúpená za 0,16 USDT.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár