Bulharsko skúma tému platieb kryptomenami

Bulharsko skúma tému platieb kryptomenami

Bulharský minister financií priznal, že jeho krajina skúma trh s platbami v kryptomenách. Dodal, že je nepravdepodobné, že by sa Bulharsko stalo hlavným ťažobným centrom v regióne.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Bulharsko, bitcoiny a platby

Assen Vassilev, bulharský podpredseda vlády zodpovedný za fondy EÚ a zároveň minister financií, uviedol, že jeho krajina skúma možnosť implementácie platobného mechanizmu v kryptomenách.

Bloomberg v piatok uviedol, že Vassilev uviedol, že vláda už hovorila s bulharskou centrálnou bankou, ako aj s priemyselnými hráčmi, aby preskúmali tému platieb v kryptomenách „v krátkodobom až strednodobom horizonte“.

Dodal však, že je nepravdepodobné, že sa Bulharsko stane hlavným centrom ťažby kryptomien v regióne. Do tejto krajiny by sa podľa všetkého chcelo presťahovať veľa BTC minerov z Kazachstanu. Dôvodom sú ťažkosti s fungovaním v poslednej menovanej krajine.

Bitcoin

Číslo jedna HODLer

Je vhodné dodať, že bulharská vláda môže byť stále jedným z najväčších HODLerov na svete. Dôvodom je, že v roku 2017 služby krajiny zabavili až 213 519 bitcoinov (BTC). Stalo sa tak po rozbití zločineckej skupiny. Dnes má takéto množstvo kryptomien hodnotu približne 8,2 miliardy dolárov.

Nie je jasné, či úradníci tieto prostriedky predali alebo či sú stále vo vlastníctve služieb.

Ako člen Európskej únie je Bulharsko jednou z iba ôsmich krajín, ktoré ešte neprijali euro a treba dodať, že by nemuselo mať prospech zo zavedenia digitálneho eura, na ktorom orgány EÚ pracujú. V júni 2021 predstavitelia vlády a Bulharskej národnej banky uviedli, že majú v úmysle prijať euro, ale až okolo roku 2024.

Prezidentka Európskej centrálnej banky Christine Lagardeová v marci pripustila, že digitálna mena EÚ by mohla byť spustená, ale až v roku 2025. … alebo neskôr.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár