krypBuenos Aires zvažuje, že umožní obyvateľom platiť dane v kryptomenáchtomeny

Buenos Aires zvažuje, že umožní obyvateľom platiť dane v kryptomenách

od Martin

Starosta Buenos Aires Horacio Rodriguez Larreta oznámil, že mesto čoskoro začne s digitalizáciou administratívnych procesov. Zaujímavé je, že kľúčovú úlohu v tom bude hrať blockchain technológia. Okrem toho navrhol, že obyvatelia budú môcť platiť dane v kryptomenách.

Buenos Aires akceptuje kryptomeny

Najnovším megalopolisom, ktorý sa môže ponoriť hlboko do sveta kryptomien, je hlavné mesto Argentíny Buenos Aires. V nedávnom rozhovore starosta mesta Horacio Rodriguez Larreta predstavil 12-krokový plán s názvom „Buenos Aires +“. Jeho cieľom je premeniť mesto na digitálne centrum.

Dôležitou súčasťou tohto plánu je „Self-Sufficient Digital Identity, ktorá je jedným z najinovatívnejších nástrojov ponúkaných na svete“. Pomocou aplikácie budú môcť obyvatelia potvrdiť svoju identitu, čo im umožní prístup ku všetkým informáciám na jednom mieste – v ich telefónoch.

Očkovacie listy, výsledky testov, dokumenty z matriky či rodné listy sú len niektoré príklady dokumentov, ktoré mesto sprístupní v digitálnej podobe do konca roka 2022.

Starosta poznamenal, že úspešný výsledok tejto iniciatívy si vyžaduje zlepšenie bezpečnosti. Na tento účel majú orgány v úmysle použiť technológiu blockchain:

Celý tento informačný tok, ktorý bude rásť exponenciálne, bude chránený technológiou blockchain. Sme jednoznačne presvedčení, že občania musia byť vlastníkmi svojich informácií, svojich dokumentov. Veríme ich schopnostiam a oni sú za to zodpovední.

Okrem otvorenia náruče technológii blockchain môžu obyvatelia hlavného mesta Argentíny platiť dane v kryptomenách.

Rodríguez Larreta povedal:

A budeme pracovať na uľahčení platenia daní, čo je deviate opatrenie tohto plánu. Spolu s poprednými spoločnosťami pracujeme na tom, aby tí, ktorí chcú, mohli platiť dane v kryptomenách

Napriek možným interakciám so sektorom digitálnych aktív Buenos Aires neplánuje investovať časť mestského rozpočtu do kryptomien.

Argentína

Zámery Rio de Janeira

Brazílske finančné centrum Rio de Janeiro tiež podniklo kroky na prijatie kryptomien. Začiatkom tohto roka predstavitelia mesta oznámili, že od roku 2023 budú prijímať platby daní vo forme digitálnych aktív.

Už dávnejšie primátor mesta Eduardo Paes prisľúbil vyčleniť 1 % z rozpočtu na BTC. Eduardo je horlivým podporovateľom starostu Miami Francisa Suareza. Podobne ako on, aj Paes chce premeniť Rio de Janeiro na hlavné mesto kryptomien Brazílie a technologické centrum Južnej Ameriky.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár