Budú mať Pokémoni svoj vlastný metaverse?

The Pokemon Company, ktorá je zodpovedná za vývoj značky Pokemon, pravdepodobne pripravuj kroky týkajúce sa metaverse. Spoločnosť v súčasnosti hľadá zamestnancov, ktorí sa špecializujú na oblasti, ako je technológia blockchain, Web3 a práve metaverse.

od Simona

Newsletter news

The Pokemon Company hľadá odborníkov na metaverse

Pokémoni možno čoskoro prídu do metaverse. Naznačuje to vyššie uvedené oznámenie. Stojí za zmienku, že spoločnosť The Pokemon Company však nie je priamo zodpovedná za vývoj hier z tejto série. Namiesto toho sa podieľa na rozvoji značky a distribúcii súvisiacich produktov.

Spoločnosť v súčasnosti hľadá „riaditeľa pre rozvoj spoločnosti“, ktorý bude zodpovedný za budovanie stratégie a rozvoj partnerstiev, ktoré môžu prispieť k rozvoju značky Pokemon. Ide o spoluprácu, ktorá pomôže realizovať nové nápady a riešenia. Mnohé teda nasvedčuje tomu, že fanúšikovia Pokémonov budú môcť čoskoro chovať svoje obľúbené tvory v novom metaverse.

Od nového zamestnanca sa bude vyžadovať, aby mal „silné znalosti a porozumenie Web3 vrátane technológie blockchain a NFT a metaverse.

Rysuje sa z toho hit v rozsahu hry Pokemon Go?

Stojí za zmienku, že pred niekoľkými rokmi sa svet opäť zbláznil do Pokémonov. Tentoraz to však nebolo kvôli známej kreslenej rozprávke, ale kvôli hre Pokemon Go. Tá umožnila „vytiahnuť“ deti z ich domovov a prinútiť ich „loviť“ priateľské tvory vonku.

pokemon metaverse

Stojí za zmienku, že spoločnosť Nintendo, ktorá stojí za hrami zo sveta Pokémonov, už naznačila, že možno bude chcieť investovať do nových technológií. Vo februári 2022 prezident spoločnosti Šuntaro Furukawa uviedol, že metaverse je myšlienka s veľkým potenciálom. Dodal však, že spoločnosť, ktorú vedie, bude chcieť ponúknuť nový a svieži pohľad na túto technológiu.

Zatiaľ však – aspoň oficiálne – neboli v tomto smere podniknuté žiadne kroky. Tým sa spoločnosť Nintendo odlišuje od ostatných herných vývojárov, ktorí už NFT, Web3 a metaverse do svojej produkcie zahrnuli. Príkladom je spoločnosť Square Enix, ktorá potvrdila, že v nasledujúcich rokoch vydá niekoľko hier, ktoré budú využívať NFT.

Viac informácií o potenciále metaverse projektoch nájdete na stránkach našeho partnera Charliegaming.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár