Bude vytvorený FTX 2.0?

Nová správna rada FTX na čele s generálnym riaditeľom Johnom J. Rayom III pracuje na oživení burzy FTX.

od Simona

Oživí nový generálny riaditeľ neúspešnú burzu?

Generálny riaditeľ FTX John J. Ray III pracuje na vypracovaní plánu na reštart už nefungujúcej burzy kryptomien, ako sa uvádza v nedávnom súdnom spise.

Mesačná správa o zamestnancoch a údaje o plate Johna J. Raya III, ktorý vedie úsilie o reštrukturalizáciu burzy FTX, ukazujú, že nedávny generálny riaditeľ burzy podniká kroky, ktoré by aspoň teoreticky mohli uľahčiť oživenie burzy. Ray skutočne skúmal ďalšie kroky potrebné na obnovenie platformy na obchodovanie s kryptomenami. Zároveň pripravoval materiály nazvané „FTX 2.0“, ktoré mal distribuovať investorom.

Nový generálny riaditeľ tiež hľadal pomoc u spoločnosti Sygnia, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou, s cieľom zvýšiť bezpečnosť platformy. Preskúmaval tiež súhrn krokov, ktoré poskytla investičná banka Perella Weinberg Partners LP v súvislosti s plánom reštartu. Generálny riaditeľ tiež počas apríla udržiaval neustálu komunikáciu s investičnou bankou.

Nový šéf burzy prvýkrát predložil myšlienku reštartu v januári tohto roka.

„Zainteresované strany, s ktorými spolupracujeme, považujú FTX 2.0 za životaschopný podnik,“ povedal vtedy.

V apríli právny riaditeľ spoločnosti Andy Dietderich tiež navrhol, že by sa burza kryptomien mohla obnoviť. Treba však poznamenať, že v tom čase nebola pripravená „žiadna konkrétna stratégia“.

Podľa Dietdericha by si obnovenie platformy – bez ohľadu na to, či by fungovala globálne, alebo by bola prispôsobená len americkým investorom – pravdepodobne vyžadovalo získanie kapitálu.

Kryptomeny

VC Tribe Capital chce opäť investovať do FTX?

VC spoločnosť Tribe Capital, ktorá investovala do FTX pred jej krachom, údajne vyjadrila záujem viesť kolo financovania na oživenie burzy. Podľa aprílovej správy agentúry Bloomberg by nová platforma naďalej používala názov FTX.

V reakcii na najnovšie správy cena natívneho tokenu platformy, FTT, za posledný deň vzrástla o takmer 10 %. V čase písania tohto článku zostáva na úrovni 1,10 USD.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár