Ethereum

Bude existovať fork Ethereum fungujúci na PoW? Burzy sa na to už chystajú

Tri kryptomenové burzy podporujú obchodovanie s tokenmi, ktoré súvisia s možným forkom siete Ethereum. Ide o tokeny ETHPoW a ETHPoS.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

ETHPoW a ETHPoS

Tento víkend sa kryptomenové burzy Poloniex a MEXC stali prvými spotovými platformami, kde sa objavili tokeny ETHPoW a ETHPoS. Dnes sa k tejto skupine pripojil BitMEX. Táto tretia burza pridala futures založené na tokenoch ETHPoW. ETHPoW Futures je navrhnutý tak, aby podporoval obchodovanie ETHPoW na základe futures kontraktov. Futures kontrakt bude fungovať s použitím Tether stablecoinu (USDT) ako kolaterálu pre vklad.

Zajtra sa bude obchodovať pod symbolom ETHPOWZ22.

Myšlienka rozdelenia Etherea do dvoch paralelných reťazcov predpokladá, že jeden z nich bude obsluhovaný baníkmi, ktorí predtým ťažili ethereum pomocou Proof-of-Work. Tento plán sa začal posúvať vpred po tom, čo Chandler Guo, vplyvný čínsky ťažiar kryptomien, minulý týždeň na Twitteri oznámil, že rozdelí blockchain Ethereum.

Vznikajúci blockchain by sa volal „ETH POW“. Guo je presvedčený, že fork poskytne baníkom možnosť pokračovať v ich súčasných aktivitách po prechode Etherea z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Táto zmena, oficiálne pomenovaná The Merge, je naplánovaná na september 2022.

ethereum

Poloniex aj MEXC umožnia držiteľom tokenov ETH previesť ich na ETHPoS (IOU) a ETHPoW (IOU) v pomere 1:1. Povaha týchto tokenov im umožní fungovať ako deriváty. Navyše, ich kupujúci môžu stále obchodovať s pôvodnými aktívami blockchainu, ktorý ešte nebol spustený. Na spomínaných burzách je možné zakúpiť token ETHPoS (IOU) za cenu podobnú samotnému etheru.

Ak sa prechod blockchainu Ethereum na konsenzus Proof-of-Stake dokončí bez forku, Poloniex a MEXC vyhlásili, že pozastavia predaj a odstránia tokeny IOU. Vidíme teda, že obchodovanie s týmito novými aktívami je veľmi špekulatívna záležitosť, pretože sa týka tokenov, ktoré v skutočnosti ešte neboli vytvorené.

O celú situáciu prejavili záujem aj ďalšie platformy na obchodovanie s digitálnymi aktívami Huobi, Gate, Digifinex a OKX. Deklarovali počiatočnú podporu v oblasti obchodovania s tokenmi súvisiacu s možným forkom v sieti Ethereum. Žiadna z platforiem však o ňom zatiaľ nezverejnila žiadne podrobnosti.

Justin Sun vs. Vitalik Buterin

Zakladateľ blockchainu Tron, Justin Sun, pred pár dňami oznámil svoju podporu ohlásenému forku Ethereum. Okrem toho spoločnosť Sun dôrazne podporuje dokončenie tejto bifurkácie, v rámci ktorej by si jeden z reťazcov ponechal verziu súčasnej siete Proof-of-Work. Ponúkol až 1 milión ETHW tokenov na vybudovanie vývojárskej komunity, ak takáto sieť vznikne.

Vitalik Buterin, spoluzakladateľ ekosystému Ethereum, hovorí, že vidí väčšinu hlasov v prospech the Merge. Dodal, že ľudia, ktorí sú za zotrvanie pri Proof-of-Work, sú ľudia bez spojenia s Ethereom. Vitalik sa domnieva, že jedinými zástancami tohto rozdvojenia sú „burzy, ktoré sa len snažia o rýchly zisk“. Na otázku, či by fork mohol spôsobiť problémy s NFT na oboch vidlicových reťaziach, Vitalik odpovedal:

„Očakávam otrasy na trhu, ak sa tento POW hard fork stane niečím významným.“

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár