Bude Ethereum naďalej striebro?

od Martin Tkáč

Zdá sa, že trh s kryptomenami je na vzostupe, a to predovšetkým z dôvodu návratu bitcoinu k predchádzajúcim výškam. Po trajektórii BTC od konca septembra druhá najväčšia kryptomena na svete a altcoin číslo jeden ETH dosiahla 3 800 dolárov.

Odborníci sa domnievajú, že sieť Ethereum čoskoro zaznamená aj exponenciálny rast. Zdá sa to veľmi pravdepodobné. Zvlášť pri pohľade na nárast prípadov používania siete a dopyt po produktoch na báze ethereum.

V posledných mesiacoch došlo k nárastu počtu protokolov vrstvy 2, čo malo za následok zvýšený dopyt po blokovom priestore v sieti Vitalka Buterina.

Frank Holmes, generálny riaditeľ, CIO amerických globálnych investorov a výkonný predseda HIVE Blockchain, vyjadril svoj názor na druhú najväčšiu kryptomenu.

Ukazuje vzťah medzi cenami BTC a ETH a porovnáva ho so vzťahom zlata a striebra.
Keď zlato dosiahne 50-dňový kĺzavý priemer a stúpne o 15-20 percent, striebro zrazu vyskočí o 30 percent. Ethereum je ako  striebro a bitcoin zlato.

Bitcoin robí veľký náboj a potom zrazu Ethereum exploduje nahor. Je to múdra zmluva, ethereum má oveľa viac použití ako bitcoin, rovnako ako striebro. 20 percent dopytu po striebre súvisí so slnečnou energiou. Má zelenú značku, žiadne vírusy nemôžu žiť zo striebra, má mnoho lekárskych použití atď. To isté platí pre Ethereum, ktoré sa používa pre DeFi, pre NFT atď…

Je to oveľa dôležitejšia chrbtica pre vývoj blockchainu.

Ethereum sa chystá na ďalší býčí trh?

Všeobecný názor okolo bitcoinu je, že do konca roka vstúpi na masívny býčí trh. Krypto Twitter už v skutočnosti tento mesiac nazýva „Uptober“. Ak je tento vzťah medzi týmito dvoma hlavnými menami niečo naznačovať, potom sa ETH snaží urobiť aj zásadný prielom.

Ďalším dôvodom, prečo by ETH mohlo explodovať, je obnovený záujem o decentralizované financie (DeFi) a nevymeniteľné tokeny. Veľká časť produktov a služieb DeFi a NFT je založená na sieti Ethereum. Na rozdiel od bitcoinovej siete, ktorej aktivita enormne klesla, sieť Etherum zaznamenala veľký nárast aktivity. Spojenie medzi cenou etherea a rastom používania aplikácií, ako sú NFT, platformy DeFi, decentralizované aplikácie (dApps) a inteligentné zmluvy, je nepopierateľné.

Zásadný princíp „ponuky a dopytu“ môže byť v konečnom dôsledku určujúcim faktorom ceny ETH. Očakáva sa, že v budúcom roku sa ethereum presunie z proof-of-work na proof-stake. To znamená, že baníci už nebudú ťažiť žetóny energeticky veľmi náročným spôsobom.

Aby bola zaistená bezpečnosť blockchainu, bude aplikované vkladanie. Mnoho ľudí verí, že práve to zvýši hodnotu ETH. Veria, že predstava stabilných ziskov zaručených vkladom a relatívne rýchle obdobie návratnosti udrží altcoinový humbuk v chode, a to sa premietne do vysokého dopytu.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár