Bude býčí trh s kryptomenami naším vianočným darčekom?

Chris Burniske predpovedá, že september bude pre bitcoin nepokojný, ale okolo Vianoc sa opäť objaví býčí trh. Analytik upozorňuje, že jeho nedávna predpoveď „prekvapivého odrazu“ neprichádza do úvahy. Je to ďalší dôkaz toho, že ani takzvaní experti nie sú vždy úspešní vo svojich predpovediach.

od Simona

Vianočná rally pre bitcoin

Z krátkodobého hľadiska teda Chris Burniske ešte nepredpovedá býčie obdobie, ale z dlhodobého hľadiska vidí určitú nádej. Analytik napríklad očakáva ku koncu roka tzv. vianočnú rally.

Vo svete sa to oficiálne nazýva vianočná rally, keďže tradičným aktívam sa zvyčajne darí počas posledných piatich obchodných dní roka a prvých dvoch dní nového roka.

„Prekvapivý rast sa nedostavil a vyzerá to tak, že v septembri nás čaká úder, po ktorom bude nasledovať vianočná rally a prvé zníženie úrokových sadzieb začiatkom roka 2024 na ceste k voľbám.“

Analytik tiež uvádza, že očakáva spomalenie tempa rastu americkej centrálnej banky a jej prvé zníženie úrokových sadzieb začiatkom roka 2024.

Prichádza býčí trh

Podľa Burniskeho prichádza pre trh s kryptomenami volatilné obdobie, ale nakoniec sa začne býčí trhový cyklus.

„Trpezlivosť. Hoci sú trhy nevyspytateľné a úlohu zohráva mnoho premenných, ktoré sú mimo kontroly kryptomien, budovanie a spúšťanie blockchainov rastie.“

Zdá sa, že analytik sa zameriava najmä na altcoiny a nesúhlasí s názorom maximalistov bitcoinu, ktorí často tvrdia, že bitcoin je jediný projekt, ktorý tu zostane.

Podľa Burniskeho je kľúčovým predpokladom nového býčieho trhu s kryptomenami najmä návrat globálnej likvidity (tlačenie peňazí). Zatiaľ sa zdá, že je to otázka trpezlivosti, ktorú momentálne hlása.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár