BTC veľryby s najnižším vlastníctvom bitcoinov za 3 roky

Ako ukazujú údaje on-chain, veľryby už niekoľko mesiacov predávajú veľké množstvo svojich bitcoinov. V rovnakom období dosiahol počet portfólií menších BTC investorov nové ATH.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Veľryby rozpredávajú svoj majetok

Popredná analytická spoločnosť z blockchainového trhu – Santiment – klasifikuje BTC investorov, ktorí vlastnia počet 100 až 10 000 BTC, ako veľryby. Spoločnosť v nedávnom príspevku na Twitteri uviedla, že množstvo BTC uložených v peňaženkách veľrýb klesá.

Klesajúci trend bolo možné výrazne pozorovať v septembri, avšak v určitom bode sa trend obrátil, keď kurz bitcoinu dočasne vystúpal na konci predchádzajúceho mesiaca. Napriek tomu si prvá kryptomena nedokázala udržať svoje zisky a veľryby sa začali zbavovať svojich digitálnych aktív. V súčasnosti táto skupina investorov vlastní len 45,6 % z celkovej ponuky bitcoinov. Je to zároveň najnižšia hodnota za posledné 3 roky.

Navyše, Santiment poukázal na veľkú zmenu v správaní retailových investorov (hovoríme o portfóliách s BTC v rozmedzí od 0,1 do 10). Napriek poklesom, ktoré trvajú od začiatku roka, ich peňaženky nabrali na hodnote. Toto je obzvlášť pozoruhodné, pretože maloobchodné obchody vo všeobecnosti eskalujú v čase, keď sa trh spomaľuje a pokračujú väčšie nákupy, keďže na trhu dominujú medvede.

Údaje zo spoločnosti Santiment v súčasnosti vykresľujú úplne iný obraz trhu, pričom predaj veľrýb rastie a maloobchodní kupujúci sú na najvyššej úrovni v histórii. Pokiaľ ide o posledné menované, v súčasnosti vlastnia 15,9% dostupnej ponuky BTC.

Trhová kapitalizácia stablecoinov klesá

Stablecoiny sú aktívom, ktoré si investori často vyberajú počas prudkých pohybov výmenného kurzu kryptomien. Posledné správy však ukazujú, že trhová kapitalizácia dvoch najväčších stablecoinov – USDT a USDC – prudko klesla. Od augusta, kedy bola trhová kapitalizácia oboch coinov 121 miliárd dolárov, klesla na dnešných 113 miliárd dolárov. To predstavuje korekciu smerom nadol o 6,6 % za dva mesiace.

Podľa CoinMarketCap bola trhová kapitalizácia Tetheru 5. augusta na úrovni 83 miliárd dolárov, čo bol zároveň jeho najväčší historický výsledok. V čase písania tohto článku je to menej ako 70 miliárd dolárov. Situácia USDC je podobná. Z 55 miliárd dolárov sa kapitalizácia za dva mesiace prepadla na 44 miliárd dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár