BTC sieť vyučtovala rekordných 31 miliárd USD za jeden deň

od Martin Tkáč

Bitcoinová sieť dosiahla nový míľnik 6. októbra, pričom hodnota transakcií predstavovala 31 miliárd dolárov. Nový historický rekord uzatvára úžasný nárast hodnoty od začiatku roka.

Bitcoinová sieť vysporiadala 6. októbra 2021 rekordných 31 miliárd dolárov za jeden deň. To predstavuje nový historický rekord pre online fakturáciu. Z nejakého hľadiska to predstavuje 40-násobný skok v hodnote od začiatku roku 2020.

Od tej doby však dochádza k citeľnému poklesu hodnoty osád, ktorý sa v nasledujúcich dňoch dostal na úroveň približne 11,6 miliardy dolárov. Aj napriek tomu to znamená výrazný nárast využívania bitcoinov od začiatku roka 2020. Keď to bolo, hodnota bola hlboko pod 10 miliardami dolárov.

K tomuto míľniku sa vyjadrilo niekoľko pozoruhodných postáv v oblasti blockchainu a kryptomeny. Vrátane spoluzakladateľa a partnera spoločnosti Morgan Creek Anthonyho Pompliana a analytika trhu Willyho Wooa.

Pomp, ako ho často poznajú, uviedol, že globálny, decentralizovaný platobný systém je stále dominantnejší.

Spoločnosť Woo porovnávala hodnotu zúčtovaní s používaním platobných procesorov Visa a MasterCard v USA. S výnimkou Lightning Network, Woo povedal Bitcoin:

Aktuálne dosahuje ~ 190 000 USD za sekundu. Porovnajte to so 130 000 dolárov za sekundu spoločnosťou Visa pre amerických zákazníkov a 55 tisíc dolárov za sekundu pre Mastercard.

Mnoho spoločností, či už vo vesmíre alebo mimo neho, komentuje zvýšené používanie kryptomien. Spoločnosť Capgemini nedávno vydala správu World of Payments 2021, v ktorej sa uvádza, že kryptomeny budú dominantným spôsobom odosielania peňažných prevodov, pričom 45% zákazníkov používa na prevod peňazí kryptomeny.

Očakáva sa, že z bitcoinu budú ťažiť najmä rozvojové krajiny. Ako už uviedla krajina Salvador, kryptomeny môžu výrazne znížiť náklady na odosielanie peňazí do zámoria. Túto metódu začnú používať aj ďalšie krajiny, najmä juhovýchodná Ázia, pretože svet dohliada na Salvador.

Prijímanie bitcoinov je stále obľúbenejšie

Takéto porovnania odrážajú obrovský pokrok, ktorý bitcoin dosiahol za niekoľko rokov po získaní určitej legitimity v širšom svete investícií. Vlády okrem toho začínajú akceptovať bitcoin a kryptomeny ako legálne aktíva.

Napriek tomu, že rozsiahla regulácia ešte len vstúpi do platnosti, mnohí veria, že vo všetkých ohľadoch len posilní výkonnosť a sieť bitcoinov. Argumentujú, že to umožní vstupu väčšieho počtu investorov tým, že ich ochráni pred opatreniami inšpirovanými reguláciou.

Prijatie bitcoinu však bude závisieť od jeho schopnosti zvládnuť veľké objemy transakcií. Riešenie škálovania úrovne 2 Lightning Network robí v tomto ohľade pokroky a jeho používanie v roku 2021 exponenciálne rastie.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár