BTC si vyžaduje udržanie okolo 33 000 USD ako podpora pohybu nahor

od Martin Tkáč

Bitcoin (BTC) klesol o 1,48% za posledných 24 hodín po dosiahnutí úrovne 36 000 dolárov, s cenou 34 615 dolárov počas vnútrodenného obchodovania.

BTC sa konsoliduje medzi pásmom 30 000 USD a 40 000 USD viac ako dva mesiace, aj keď vykázal historické maximum 64,8 000 USD zaznamenané v polovici apríla. Ďalej vedúca kryptomena nedávno klesla na minimá 28 000 dolárov, pretože sa zintenzívnil zásah čínskej ťažby kryptomeny.

Analytik trhu Michael van de Poppe verí, že obnovená hybná sila na trhu BTC sa udrží, ak bude oblasť medzi 32,2 a 33 000 dolárov dostatočne silná na to, aby podporila.

Vysvetlil:
„Považujem úroveň okolo 32,2 – 33 000 dolárov za mimoriadne dôležitú, aby som ju udržal ako podporu. To by generovalo vyššiu nízku silu a silu smerom k ďalšej hybnej sile. “

Vyššie a nižšie hodnoty sa zvyčajne generujú v stúpajúcom trende, zatiaľ čo nižšie a najnižšie úrovne sa zaznamenávajú v zostupnom trende.
Michael van de Poppe už predtým uviedol, že ak táto oblasť vydrží, ďalšia úroveň, ktorá bude zasiahnutá, bude 38 000 dolárov.
Jeho sentimenty nedávno zopakoval ďalší obchodník, ktorý poznamenal:

„Ak bitcoin neklesne pod 32K v priebehu nasledujúcich 48 hodín, pravdepodobne sa prudko zvýšime na 39K a 42K zónu.“

Silné ruky znižujú predajný tlak slabých rúk

Podľa podnikového analytika Williama Clemente III:

„Imo, tento graf je najjednoduchší spôsob, ako si predstaviť, čo sa pod kapotou odohralo za posledný mesiac.“ Silný obchod sa stále viac rozširoval prostredníctvom nedávneho poklesu cien, ktorý teraz kompenzuje predaj od slabých obchodov. Teraz čakáme na dokončenie akumulácie – vyčerpanie predajcu. “

Silné ruky sú investori, ktorí držia bitcoin z dlhodobého hľadiska, zatiaľ čo slabé ruky, ktoré ho držia krátkodobo.
Clemente III predtým poukázal na to, že uviaznutie v sieti BTC bolo spôsobené dlhodobými a krátkodobými držiteľmi. Pripustil, že dlhodobí držitelia kúpili za posledný mesiac ďalších 579 940 BTC, zatiaľ čo ich krátkodobé náprotivky za rovnaké obdobie predali 521 983 BTC.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár