BTC mineri počas boomu predali 6 000 bitcoinov

BTC mineri počas boomu predali 6 000 bitcoinov

Bitcoin a zvyšok trhu s kryptomenami dnes opäť žiaria na červeno s ďalšími poklesmi. Prvá kryptomena bola opäť pod hranicou 22-tisíc dolárov a jej trhová kapitalizácia sa znížila o 30 miliárd dolárov. BTC minerom sa však podarilo využiť momentálny moment ziskov a predali časť svojich coinov.

od Martin

NEWSLETTER okrypte.sk

BTC mineri predali časť svojich coinov

Za posledné dva týždne predali BTC mineri celkovo 5 925 kusov tohto aktíva. Tieto informácie poskytol odborník na obchodovanie s kryptomenami – Ali Martinez – na základe údajov z analytického webu CryptoQuant.

Ak vezmeme do úvahy dnešný kurz bitcoinu, ktorý je 21 237 dolárov, hodnota najväčšej kryptomeny, ktorú mineri predali, je celkovo vyše 130 miliónov dolárov.

BTC ťažiari počas boomu predali 6000 bitcoinov

Ťažobný trh opäť profituje

Podľa najnovších údajov verejne obchodované spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou bitcoinov predali v júli 6 500 svojich bitcoinov, čo je o 60 % menej ako približne pred mesiacom. V júni sa mineri zbavili 14 600 BTC.

Vtedajšia situácia na trhu ich prinútila pokračovať v činnosti. Ba čo viac, spoločnosti zaoberajúce sa ťažbou kryptomien sa môžu za posledný mesiac pochváliť nárastom cien svojich akcií až o 120 %. Všetko sa deje, keď trh ukazuje oživenie cien digitálnych aktív a vyššiu ziskovosť ťažby. Viac sme o tom písali tu.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár