BTC je v očiach investorov lepší ako zlato

od Martin Tkáč

Podľa niektorých analytikov JP Morgan bitcoin v očiach mnohých investorov veľmi získal. Začali doň investovať ako do lepšieho zabezpečenia proti inflácii ako do zlata.

Ochrana proti inflácii

Stratégovia z JPMorgan Chase & Co. tvrdia, že dôvodom vysokej ceny BTC, ktorú dnes vidíme na grafoch, nie je spustenie ETF. Ide o obavy investorov z rastúcej inflácie.

Podľa generálneho riaditeľa Nikolaosa Panigirtzoglou bitcoin už trochu nahradil zlato ako zabezpečenie proti inflácii:

Veríme, že vnímanie bitcoinu ako lepšieho zaistenia proti inflácii ako zlato je hlavným dôvodom súčasného oživenia, ktoré vedie k posunu od zlatých ETF k bitcoinovým fondom.

Tím JP Morgan dodal, že posledné týždne nie sú pre cenný kov veľmi úspešné. Ak sa pozrieme na širšie obdobie, bitcoinové ETF nahrádzajú zlato.

Tento posun v toku zostáva nedotknutý, čo podporuje optimistický výhľad pre bitcoiny na konci roka – hovoria bankoví experti.

Je Dimon stále skeptický voči BTC?

Jamie Dimon, generálny riaditeľ JP Morgan je jedným z najznámejších kritikov popredného digitálneho aktíva. Ale vyzerá to, že na neho začal pomaly meniť názor.

Všetko to začalo v roku 2017, keď Dimon označil bitcoin za „podvod“. Nezostal len pri tom a varoval, že trh s kryptomenami je horší ako tulipánová bublina zo 17. storočia. Potom dodal, že prepustí každého zamestnanca, ktorý by zistil, že investoval do bitcoinu.

Minulý rok Dimon vo svojich vyhláseniach opäť nastolil tému kryptomien. Tentoraz však bol nežnejší. Povedal, že bitcoiny ho v skutočnosti nezaujímajú.

Pred pár dňami generálny riaditeľ JP Morgan opäť označil BTC za „bezcenné“. Napriek tomu priznal, že väčšina zákazníkov banky nezdieľa jeho názor a vykazuje rastúci dopyt po službách digitálnych aktív.

Dnes stojí 1 BTC približne 63 000 USD. Znamená to približne 2,5% korekciu na 24 -hodinovej stupnici. Počas týždňa však stále dáva asi 6% nárast.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár